Wpis z mikrobloga

szukam dobrych rozwiertaków do urwanych srub #narzedzia, takie tanie marketowki nie dały rady - gwint sie tylko starl. temat to sruba w kole urwana główka, gwint został w tarczy, przewiercona już jest na wylot ale nie idzie jej wykręcic. pomysl aby wkrecic tam te rozwiertaki do gwintów ale cos solidnego co sie tak łatwo nie podda. ewentualnie wbijać torxa, ewentualnie naspawać nakretke, chyba ze inne patenty? #diy #naprawa
  • 16
@jerry56 jest kilka patentów.
1. Może za mały rozmiar wykrętaka miałeś?
2. Najpierw to bym zrobił temu długą i częstą kąpiel w wd40 żeby dobrze syf spenetrowało.
3. Jeśli możesz zdjąć koło to gwint śruby powinien wystawać więc jeszcze ew pkt. 1, lekko obstukiwać po śrubie i przyatakować morsami
4. Możesz spróbować też podgrzać śrubę z uwagą na tarczę.

Po za tym wrzuć zdjęcie
@slabyslabek: mialem caly komplet takich yato tanich wykretakow za pare zlotych, poczatkowa faza szly i sie wkrecaly ale po chwili juz luz i gwint na nich spilowany, potrzeba czegos pancernego. kapiel w srodku do zapieczonych srub byla i to dluga, kolo zeszlo, gwint niestety ok 2mm ponizej plaszczyzny wiec nic nie wystaje
@jerry56 nie bój się, to da się wciąż wkrętakiem zwalczyć, a wiem co mówię, bo przy obsłudze ciężkiej na samolocie wykrętaki idą jak świeże bułeczki :D. Po pierwsze upewnij się, że wykrętak po tym co opisałeś, jeszcze nadaje się do użytku. Sprawdź sobie dokładnie dobór rozmiaru pod rozmiar śruby. Najczęściej jeśli Ci się omyka jak napisałeś, to byłeś już blisko odpowiedniej głębokości osadzenia, ale jak to bywa, coś poszło nie tak (
@jerry56 nie wiem czy wykrętak na udar to dobry pomysł przy tarczy. Pamiętaj, że tarcza jest twarda, ale też krucha. Więc możesz ją #!$%@?ć.
@limak123456 w sumie dobrze mówi, przyspawasz nakrętkę, rozgrzejesz śrubę, to może puści. W najgorszym wypadku wymienisz sobie dwie tarcze.
@wypokowy_expert ok, ale to nie moje auto XD
Niemniej też mnie to zastanawiało, ale jak widzisz op to tak opisał, a zdjęcia nie wkleił. Jedyne co mi przychodzi do głowy to śruba ustalająca tarczę, albo fakt, że nie chce zacisku zdjąć żeby tarczę ściągnąć ¯_(ツ)_/¯
@slabyslabek: racja, zle napisalem - to nie tarcza. jest 5 otworów na sruby i tylko jedna sie sruba skrecila, nie ma strachu ze cos z tarcza sie uszkodzi - dostep tam jest ok, tylko wlasnie trzon sruby z gwintem siedzi w tym otworze. na tym etapie resztak sruby rozwiercona na wylot. a te rozkretaki co ma mto z jakiegos gownolitu bo moge krecic a im sie gwin spilowuje dlatego pytalem o
@limak123456: niestety spawanie nie pomoglo, zaspawalem cala nakretke a i tak przy probie odkrecenia urywa mi sie na spawie (na łączeniu miedzy resztką sruby ). takze chyba tylko rozwiercic to jak najgrubsza srednica wiertal mi zostaje. musialo zapiec sie na dobre