Wpis z mikrobloga

@maciej-kozien @tyrytyty
Eowyne mulatke jeszcze mógłbym zaakceptować, choć nie jestem pewien czy w książce nie był podkreślany jej kolor skóry. Ale robienie Jamajczyków z głównej ekipy (+ Theodene) to jest jakiś żart xD w książce nawet było wspomniane, że Aragorn miał twarz bladą, a wątpię, że Tolkien miał na myśli blado czarną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Rozumiem, że Wizardzi chcą pokazać jak to nie wspierają mniejszości, ale trzeba
@Tratak: O ile rozumiem, że Nietflix czy Dissneje wciskają melatoninowo dowartościowanych na potęgę - dostosowanie do odbiorcy.
O tyle zawsze wydawało mi się, że MTG nie jest rozrywką popularną wśród nadmiernie opalonych.
Jak popatrzymy na zdjęcia z eventów, to jakieś 80-90% to biali faceci. Do tego trochę Azjatów i ewentualnie kilku Hindusów.
@smiech2 po prostu szukanie nowych odbiorców do tego tania reklama - kontrowersja zawsze się sprzeda i tak to gwałcą kolejną markę

Można lepiej rozwiązać problem ze zbyt małą różnorodnością, ale po co? Generuje to dodatkowe koszta (nie duże), a I tytuły nagłówków wywołujące negatywne emocje zawsze są bardziej klikalne
@Tratak: Tylko czy MTG potrzebuje tego typu reklamy? Jakby zrobili wszystkich białych zgodnie z książką, to by przeszło kompletnie bez echa. A myślę, że lepiej sprzedało by się, gdyby dodatkowo wkurzało lewaków, że "too white".