Wpis z mikrobloga

Jutro mija 20 lat od inwazji USA i sojusznikow (w tym Polski) na Irak. Na szczescie Polacy to narod milujacy pokoj i obalil owczesna wladze po agresji swojego kraju na inne panstwo. Nie to co Rosja. Wpisujcie miasta w ktorych protestowaliscie.

#ukraina
mackbig - Jutro mija 20 lat od inwazji USA i sojusznikow (w tym Polski) na Irak. Na s...

źródło: FOUR_THREE_1280

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@mackbig: A potem Polacy razem z Amerykanami rozpoczęli czystki etniczne, otworzyli obozy filtracyjne i zaczęli wywozić irackie dzieci na przymusową polonizację. A nie, czekaj...
  • Odpowiedz
Jutro mija 20 lat od inwazji USA i sojusznikow (w tym Polski) na Irak.


@mackbig: no cóż, kto sieje wiatr, zbiera burzę. Gdyby Irak nie napadł na Kuwejt, nie byłoby ani pierwszej, ani drugiej wojny w Zatoce, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
@mackbig: maksymalne istniejące szacunki ofiar wojny w Iraku (łącznie żołnierzy i cywilów) to około 50 tysięcy. W przypadku wojny na Ukrainie - ponad pół miliona. Ale to tylko jeden rząd wielkości, taki tam drobny detal...
  • Odpowiedz
@mackbig: Wtedy byłem akurat u niego w pałacu i próbowałem go od tego odwieźć. Saddam, mordeczko. Zadzwonimy po pizzę, po dupeczki, sziszę zapalimy. Można się dobrze bawić bez inwazji Kuwejtu. Ziomuś nie posłuchał ()
Ja mówiłem że to się tak skończy!!!!
  • Odpowiedz
  • 1
@Roll2: Bo ten artykul na polskiej wikipedii jest o samej operacji trwajacej lekko ponad miesiac. Po niej nastapila okupacja do 2011 ktora zabila wiecej osob niz te 7269.

Ale juz nawet zalozmy ze jest to 7269. To znaczy ze gdy rzad wspolnie z innym morduje 7k ludzi to jest w porzadku?
mackbig - @Roll2: Bo ten artykul na polskiej wikipedii jest o samej operacji trwajace...

źródło: senw6oszghc81

Pobierz
  • Odpowiedz
@mackbig: morderstwo z definicji popełnia się umyślnie. Zachodnia koalicja jeśli chciałaby dokonać mordów zastosowalaby inne metody. Według mnie są to ofiary cywilów które nie dostosowały się do komunikatów przed zapowiadana ofensywą wojskowa. Podobno istnieje lista wpłaconych odszkodowań przez zachodnią koalicję dla cywili. Pomożesz mi ją znaleźć ;-)
  • Odpowiedz
@mackbig: w sumie całkiem ladne trollowanie, zmusza przynajmniej do zweryfikowania poglądów w sprawie obecnej wojny (albo zmusza do desperackiego poszukiwania argumentów dla swoich racji).

W kazdym razie, nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ludzie w ankiecie ulicznej z dumą wypowiadali się o tej inwazji na Irak
  • Odpowiedz
obalil owczesna wladze po agresji swojego kraju na inne panstwo


@mackbig: nie musiał, bo nie mamy u władzy grupy bandytów udającej rząd, jak to jest w rosji, tylko demokrację.

Partia, która wtedy wysłała tych naszych 50 żołnierzy czy ilu tam było, nigdy już więcej nie wygrała wyborów i miała problemy z przekroczeniem w ogóle progu
  • Odpowiedz