Wpis z mikrobloga

Dobra, przyzwyczaiłem się, że Onet rozpowszechnia ignorancję i bzdury historyczne, więc pora rozprawić się z tym często powtarzanym mitem. Nie wiem dlaczego pokutuje przekonanie, że zatopienie Lusitanii miało coś wspólnego z przystąpieniem USA do wojny. Nie miało. Lusitania została zatopiona w roku 1915, DWA LATA przed wystąpieniem USA do wojny. Nikt mi nie wmówi, że USA czekało aż dwa lata na włączenie się w ogólnoeuropejską rzeź z powodu zatopienia -uwaga! - BRYTYJSKIEGO okrętu, który istotnie naruszał zasady żeglugi cywilnej. Właściwie to po zatopieniu Lusitanii Wilson wręcz zapewniał opinię publiczną USA, że Ameryka prowadzić wojny z Niemcami nie chce. No to jak w końcu było z tym przystąpieniem USA do wojny? Prawdziwą przyczyną było rzeczywiście CELOWE zatopienie kilku statków amerykańskich po ogłoszeniu przez Niemcy nieograniczonej wojny podwodnej w połączeniu z bardzo bezczelną depeszą Zimmermanna do rządu Meksyku. Lusitania to był tylko jeden z wielu incydentów na morzach, jakie zaszły w czasie zmagań morskich 1 wojny światowej.

#historia #onet #lusitania #pierwszawojnaswiatowa #bekazonetu #gownowpis #gorzkiezale
Pobierz Micro-Jet - Dobra, przyzwyczaiłem się, że Onet rozpowszechnia ignorancję i bzdury his...
źródło: Hellish kwarta
  • 3
@Micro-Jet: kiedyś nie ssał, był normalnym portalem z wiadomościami i pocztą. Potem się stał fajnopolacki i zaczął jakieś pajacowanie w stylu promowanie #!$%@?, wymyślanie słów typu "genzety" i tym podobne kretynizmy. A czy będzie ssał, to zobaczymy. Prawdopodobnie tak, ale kto wie.