Wpis z mikrobloga

Jaką lecytynę stosuje KFD do produkcji swojego białka? Na stronie opisu białka KFD Clear Whey jest tylko "
zawiera lecytyny" - ale nie podają jaka to jest: sojowa, kukurydziana czy słonecznikowa? Wie ktoś? Do Spomleka napisałem z zapytaniem o ich białko wpi i uzyskałem odpowiedz. Jest sens pisac do KFD?

#kfd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sebek_Bonk: jest sens pisać, większy niż na wykopie bo tu wszystkiego nie jestem w stanie wyłapać. Rozporządzenie wymaga by informować o rodzaju lecytyny, jeżeli może stanowić alergen. Jeśli nie jest napisane jaka to znaczy, że nie jest sojowa. To najprawdopodobniej rzepak albo słonecznik, dam znać jak się upewnię.
  • Odpowiedz
@Damian_TS: słonecznikowa lepsza od sojowej chyba bo: "Lecytyna słonecznikowa jest bezpieczniejszym wyborem niż sojowa lub kukurydziana, przede wszystkim ze względu na modyfikację genetyczną. Słoneczniki nie podlegają bowiem temu procesowi." to od wujka google
  • Odpowiedz
@Sebek_Bonk: akurat modyfikacja genetyczna nie ma tu nic do rzeczy. Google lubi podpowiadać najpopularniejsze wyniki, ale nie oznacza to, że rzetelne. Przede wszystkim soja może uczulać, wolimy nie wprowadzać na teren zakładu więcej alergenów, już samo mleko wystarczy. Swoją drogą dlaczego szukasz aż tak oczyszczonego WPH? Masz nietolerancję laktozy?
  • Odpowiedz