Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki,
Może ktoś z was zna się na blatach drewnianych? Kupiłem sobie biurko z drewnianym blatem dębowym (raz w życiu się człowiek rzucił na bogactwo...), które było olejowane.
Gdy do mnie dotarło nie zauważyłem problemu, ale później pod światło zauważyłem takie artefakty jak na zdjęciach w linku. Czy to jest normalne? W jednym miejscu zaznaczonym na zdjęciu jest jakby nadmiernie gładka powierzchnia - w porównaniu do innych miejsc. Pojawiają się też jakieś kreski, i jakieś pojedyncze plamki - chyba oleju. Niestety biurko było kupowane wysyłkowo.
#drewno #biurko #stolarstwo

https://share.icloud.com/photos/019I44Cm4ngWNW3931ODYn7Pg
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@regisik ktoś nie wytarł dobrze nadmiaru oleju po jego nałożeniu. Generalnie olej to słaby środek do zabezpieczenia mebli użytkowych. Bardzo szybko można to zrobić i mam wrażenie że dlatego jest tak popularny... Szybko, tanio... Olej na początku ładnie wygląda bo daje efekt naturalnego drewna. Jednak nie tworzy żadnej warstwy ochronnej na powierzchni drewna. Łatwo się brudzi pojawiają się plamy i trzeba często odnawiać. Napisz do producenta że masz takie plamy może
  • Odpowiedz