Wpis z mikrobloga

Czy na Linuksa, a dokładniej na Raspberry jest jakaś dobra alternatywa do MiBox?
Mam Raspberry PI w zapasie i myślałem żeby wykorzystać je jako urządzenie do streamowania treści na telewizor. Czy macie jakieś protipy pozwalające na wygodne używanie tego typu aplikacji z użyciem Raspberry bez potrzeby bawienia się za każdym razem w odpalanie przeglądarki? Dodam, że mam do RPi taką małą, podręczna klawiaturkę.

#raspberrypi #linux #hbo #netflix
  • 5
@marylin17: Tobie chodzi o odpalanie Netflixa i HBO na RPi? To będzie bardzo słabo działać, RPi nie ma certyfikacji Widevine i nie wspiera sprzętowego dekodowania treści chronionych DRM

Jeśli chodzi o streamowanie z plików z sieci lokalnej to wspomniane Kodi jest do tego idealne

A jeśli chodzi o streamowanie obrazu z innego komputera - nooo to może i miałoby jakiś sens, i wtedy miałbyś tego Netflixa/HBO w lepszej jakości. Tego jednak
@Jake_921 e no, na kodi działa hbo i netflix bardzo spoko, tylko tak, jak piszesz, bez sprzętowego dekodowania drm, na RPI3 jakość jest ograniczona do 720p, na RPI4 już ponoć da się oglądać FHD - nie testowałem, bo ceny obecne RPI4 są, jakie są. Ja na kodi na RPI3 mam nf, hbo i disneya, i używam tego od wielu lat.
@dzyndzla: Na RPi4 też tylko 720p. 720p to nie jest "bardzo spoko", bo mamy już 2023 i treści ogląda się w 4k :p Oczy bym sobie wydłubał gdybym musiał oglądać 720p, i to jeszcze skompresowane.
@Jake_921 no właśnie, to wszystko zależy jakie kto ma oczekiwania; mnie tam 720p w zupełności wystarcza; jak potrzebuję czegoś w potężnej jakości, to ściągam sobie te 4K ( ͡° ʖ̯ ͡°)