Wpis z mikrobloga

W bloku, w którym mieszkam wywiesili informację o dezynsekcji części wspólnych. W ogłoszeniu znalazła się taka informacja:

Prosimy wszystkich obecnych właścicieli, aby udostępnili lokal mieszkalny celem przeprowadzenia zabiegu DEZYNSEKCJI SZACHTU INSTALACYJNEGO przez firmę.


Mireczki, czy ktoś z was orientuje się:
1. Jak taka dezynsekcja wygląda?
2. Czym jest szacht instalacyjny? Początkowo myślałem, że chodzi o ten komin wentylacyjny, ale jak szukam w internecie to widzę, że to jest to miejsce w ścianie, w którym znajdują się liczniki. W bloku jednak liczniki znajdują się na korytarzach, a nie w miszkaniach.
3. Czy według was z tej krótkiej notatki wyniki, że obecność jest obowiązkowa? Zwykle jak były jakieś inne kontrole to podawali numer do ewentualnego przełożenia terminu, albo od razu organizowali dwa terminy.

Wiem, że pytanie trochę głupie, ale nie uśmiecha mi się brać urlopu w pracy na takie rzeczy.
#dezynsekcja #pytaniedoeksperta
  • 2
@gRzeGorz111: nie mam pojęcia, jak taka dezynsekcja wygląda, ale "szacht" to właśnie komin. Przypuszczam, że będą tam psikać. To nie są substancje mogące otruć człowieka..., ale nawet gdyby miałoby mnie w tym dniu nie być, upewniłabym się, że nie mam deski do krojenia w kuchni na blacie w pobliżu wywiewu...