Wpis z mikrobloga

Wczoraj odkryłam, że w dzisiejszych czasach status społeczny ma ogromne znaczenie. Zawsze sądziłam, że samo bycie w porządku wystarczy, ale okazuje się, że to zdecydowanie za mało! Kiedy szłam po ulicy, zauważyłam koleżankę z mojej szkoły, która była otoczona grupą kilku osób. To byli goście z szkoły średniej, którym ona była bardzo podobna. Wszyscy wyglądali na zamożnych, a zachowali się, jakby uważali siebie za część luksusowej elity - fajne samochody, drogie ubrania itd. Nie było miejsca dla osób takich jak ja - uboga, wystraszona gimnazjalistka. Bez względu na to, co może być wartością w oczach innych, tego dnia skłonność do szybkich bliskich i pieniędzy okazała się wyższa. #zagubionewswiecie #neonowaszuflada #zerowecenaodwaznegozdania #statusmatters #zkimchcemibycisniezkimchce
źródło: 3T8nlQd
  • 4
@gram_na_twoim_flecie: no wiesz, sam pamietam ubogie dziewczyny z czasów gimnazjum w domu się nie przelewało ale zawsze chciały być lepsze w tym statusie społecznym i wiesz co ? dziś je spotykam jeżdżą dobrymi autami, wakacje, oryginalne ubrania a wiesz czemu? bo złapały frajera za jajca który to sponsoruje hehe
@gram_na_twoim_flecie: może to dlatego że nigdy nie mieli pieniędzy? Nie mam pojęcia. Dla mnie pieniądze już nie mają żadnego znaczenia oprócz tego że dzięki nim możemy jakoś prosperować w życiu. Uwierz że miałem i dużo pieniędzy i szybko je wydawałem a czasami tak miałem że nie miałem co zjeść może dlatego.