Wpis z mikrobloga

Pytanko w sprawie nawigacji rowerowych, czytam o tym temacie od jakiegoś czasu, ale dalej nie wiem w co celować. Od ponad dwóch lat jeżdżę z zegarkiem Garmin Instinct na który wrzucam wcześniej zaplanowane ślady. O ile jeżdżę w terenie, który względnie znam to jest to rozwiązanie całkiem spoko, ale kiedy zapuszczam się w całkowicie nieznany teren z dala od domu, to jazda śladem na dość małym ekranie zegarka bywa uciążliwa.

Szukam więc jakiegoś urządzenia - nawigacji rowerowej, gdzie mógłbym wrzucać wcześniej zaplanowane trasy. Nie zależy mi bardzo na funkcjach treningowych - wystarczy odległość którą przebyłem, średnia prędkość i szacunkowa godzina przyjazdu do wyznaczonego celu - oczywiście jeśli będą jeszcze jakieś dodatki to fajnie, ale nie wymagam tego. Bardzo bym chciał możliwie jak najbardziej dokładne mapy (jeżdżę głównie po lasach) i tego, aby urządzenie chodziło niezawodnie. Miło byłoby też, gdyby w przypadku zjazdu z trasy urządzenie potrafiło zaplanować powrót do niej. Czy ktoś może coś polecić bazując na własnym doświadczeniu?

A, kwestia finansowa - klasycznie, im taniej tym lepiej, ale wychodzę z założenia, że jeśli warto do czegoś dołożyć, to to zrobię. :)

#rower #mtb
  • 5
  • Odpowiedz
gdzie mógłbym wrzucać wcześniej zaplanowane trasy.


@rdq_: Gamin 530 radzi sobie z tym super ale jak głównie chodzi o nawigację to szedłbym wyżej bo jest słaby w samodzielnym tworzeniu tras (nie da się wybrać adresu).
  • Odpowiedz
jeżdżę z zegarkiem Garmin Instinct


@rdq_: jeśli chcesz mieć historię: garmin 530 lub 1030 (ogromny wyświetlacz, dotykowy) - możesz celować w podobne modele z końcówką 20, wtedy są to używane.

Garmin 530 ma mały wyświetlacz, bez dotyku - ciężko w nim można nawigować, zmiany czy inne są upierdliwe. Ten dotyk się przydaje. Dotykowy jest 830, taka sama wielkość jak 530. Miałem 820 - dotyk dla mnie był przereklamowany, ale nie używam
  • Odpowiedz
@rdq_: fantastycznie sprawdza mi się Karoo 2, oparty naAndroidzie. Po dwóch latach kombinowania z telefonem, później Brytonem w końcu czuję, że to jest to. Mega świetny wyświetlacz o rozdzielczości dwa razy większej niż najlepszy model Garmina.
  • Odpowiedz