Wpis z mikrobloga

Kupiłem smartphone samsung e53 w Radomiu na pasażu w hipermarkecie m1 punkt Handy gsm M.Krupa D.Wojda S.C. od samego początku w telefonie nie działał mi aparat szerokokatny, ale nie wadziło mi to jakoś specjalnie żeby lecieć z tym do sklepu, po czasie zaczął szwankować przycisk włączania telefonu ten pod przyciskami głośności, w ciągu 3 tygodni przestał działać w ogóle a telefon nawet jak wyłączyłem to sam się załączał z powrotem. Oddałem telefon do punktu gdzie kupiłem a oni odesłali go do serwisu Samsunga. Po tygodniu dostałem telefon że sklepu że nie uznadza gwarancji bo telefon był po zalaniu... doznałem szoku bo na telefon nawet kropla deszczu nie padła a co dopiero jakieś duże zalanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) koszt naprawy 1100zl gdzie nowy telefon kosztował 1650zl. zaniosłem dziś pismo do nich , reklamacja towaru nie zgodnego z umową, ale odrazu mi odpowiedzieli że odpowiedź będzie negatywna... co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji?
Pobierz Almix - Kupiłem smartphone samsung e53 w Radomiu na pasażu w hipermarkecie m1 punkt H...
źródło: temp_file.png6214872250096095541
  • 8
@thewickerman88: Tak ale do roku czasu od momentu zakupu to sprzedawca ma obowiązek mi udowodnić ze to ja spowodowałem. A sprawa wygladała tak ze albo sprzedawca wiedzial ze sprzedaje zalany telefon jako nowy, albo odkupil juz taki od klienta a klient oczywiscie o tym nie wspomnial.
@Almix: z tym udowadnianiem przez sprzedawce - zgłosiłeś z rękojmi? czy zwykła gwarancja? bo to się trochę chyba różni.
Swoją drogą widzę że ten telefon ma IP67

Galaxy A53 spełnia normę IP67. Na podstawie wyników testu zanurzenia do 1 metra w wodzie słodkiej przez maksymalnie 30 minut. Bezpieczne użycie tylko pod niskim ciśnieniem wody. Niezalecane używanie na plaży, w basenie, w wodzie z mydłem.


Więc jeszcze poszukaj w necie info jak