Wpis z mikrobloga

#audioboners.

Planuję zrobić projekt ''słuchawki dla Mirka'' gdzie będę testował i recenzował modele przystępne cenowo. Będą to słuchawki do 500zł (cena za nowe) bo myślę że jest to kwota którą każdy jest w stanie przy odpowiedniej motywacji wyłożyć na ołtarzu dobrego brzmienia. Mam zamiar kupować używany model, pożyć z nim około tygodnia i wtedy naskrobać recenzję. Później sprzedaż i zakup następnych, także w razie jakby ktoś był zainteresowany kupnem to po napisaniu recenzji wstrzymam się dwa dni gdyby ktoś z was chciał kupić :) Wszystkie recenzje będą umieszczane pod tagiem #audioboners + #audiorecenzja, tworzę nowy by wszystko było w jednym miejscu i zachęcam was to pisania także własnych recenzji sprzętu audio pod tym tagiem. Dodam jeszcze własny #sgttestuje żebym łatwo mógł znaleźć swoje gdyby tag się przyjął i więcej ludzi dodawało recenzje :)

Recenzje będą się składać z kilku elementów

1. Parametry techniczne

2. Zdjęcia + opis zawartości pudełka (oczywiście jako że będę kupował używane nie zawsze będę mógł zrobić zdjęcia rzeczy które powinny być bo zapewne czegoś często będzie brakować.)

3. Budowa oraz wygoda (tutaj to że będę kupować używane słuchawki będzie plusem bo można zobaczyć co i jak zużywa się z czasem)

4. Opis brzmienia (będę starał się nie rozpisywać zbytnio i unikać jak najbardziej ''specjalistycznego'' słownictwa by każdy mógł zrozumieć wszystko, na wszelki wypadek zawsze będzie link do tego - http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/ gdzie jest opisane chyba wszystko czego mogę użyć)

5 Podsumowanie, wypisanie plusów oraz minusów i ocena ogólna w skali 1-10 (mam zamiar wykorzystywać całą skalę ocen dlatego 5/10 nie oznacza że słuchawki są beznadziejne tylko bardzo przeciętne w swojej cenie i niczym się niewyróżniające)

Oczywiście ogólna ocena będzie w odniesieniu do innych modeli w przedziale +/- 100zł. No i właśnie tutaj powstaje pewien problem ponieważ nie będę miał żadnych słuchawek odniesienia pod ręką i nie będę w stanie robić bezpośredniego porównania. Może z czasem pojawią się u mnie na stałe 3-4 modele dobre w swoich cenach do których będę mógł się odnosić. Słuchawki będę głównie testował z różnymi źródłami o różniej charakterystyce brzmienia jednak najwięcej będę się starał z telefonem (chyba że słuchawki będą typowo domowe) bo wiem że większość z was tak będzie z nich korzystać.

Pierwsze słuchawki jakie zostaną przeze mnie przetestowane to Sennheiser PX 360. Dlaczego te? Bo udało się je dość tanio wylicytować :) Powinny być u mnie w środę także myślę że recenzja najpóźniej w połowie lutego. Nie wiem jak często będą się pojawiać kolejne bo to zależy od wielu czynników jednak będę starał się aby chociaż 2 w miesiącu były.

Chciałbym was teraz prosić o wypisanie jakich słuchawek testem jesteście zainteresowani. Jak już się pojawi model to zapulsujcie po prostu komentarz. Powinny być to słuchawki do 500zł za nowe, raczej modele które są na rynku już rok lub dłużej (na nowościach sporo stracę bo ich cena z dnia na dzień potrafi się zmienić.). Wolałbym też uniknąć recenzowania modeli znanych i posiadających powszechne uznanie takich jak CAL!, Koss Porta Pro czy Superluxy. Wolałbym też głównie modele nauszne bo rynek wtórny słuchawek dokanałowych w tej cenie jest dość kiepski.

Do dzieła Mireczki :)
SergeantMattBaker - #audioboners. 



Planuję zrobić projekt ''słuchawki dla Mirka'' ...

źródło: comment_TMwpLLjJiXkQ3T7iSYlXcFSmtY2FAmex.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
nie będę miał żadnych słuchawek odniesienia pod ręką i nie będę w stanie robić bezpośredniego porównania. Może z czasem pojawią się u mnie na stałe 3-4 modele


@Sergeant_Matt_Baker: Pojawią się ;) Bawiłem się podobnie sprzętem audio, z tym że nie w celu pisania recenzji a dla własnej przyjemności i osłuchania. Było założenie, że kupuję i sprzedaję, a w szczytowym momencie miałem koło 40 szt. różnych klocków, głównie wzmacniaczy i magnetofonów
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Musiałem się trochę pozbyć, bo życie mnie wciągnęło i zostawiłem temat audio. Ale to jest jak z dragami, można przestać brać ale zawsze pozostaniesz narkomanem ;) M.in. obserwowanie #audioboners na wykopie sprawia, że mam ogromną ochotę do tego wrócić ;)

I nadal zostało mi parę wzmacniaczy i gdzieś ze 20 magnetofonów, nie licząc innych pojedynczych klocków ;)
  • Odpowiedz