Wpis z mikrobloga

#enelmed #luxmed #medicover #pzu

cześć, ostatnio trochę sypie mi się zdrowie i wraca parę niedokończonych spraw - które prywatne ubezpieczenie polecicie żeby się porządnie badać i dbać o zdrowie? wiem, że te luxmedy itd. nie są już tak atrakcyjne jak kilka lat temu ale trudno, mam do wyboru NFZ albo chodzenie prywatnie do 5 miejsc na raz.

mój tata i kuzyn mieli nowotwory, mam problemy z kręgosłupem, alergię itd. chcę sobie spokojnie pobadać się i sprawdzić co i jak jest.

z dostępnych produktów najbardziej spodobał mi sie https://sklep.enel.pl/wszystkie-pakiety/zdrowy-mezczyzna-opieka-kompleksowa/ ( https://sklep.enel.pl//files/manager/file-f6e0b4817f344f110d0685eb10026291.pdf ), za 315 zł miesięcznie mam wszystko co mnie interesuje. czy polecacie coś innego?

mieszkam w Katowicach.

lista lekarzy których potrzebuję:
alergolog, endokrynolog, dermatolog, ortopeda i troche badan

pozdrawiam :)
  • 6
@flickkk: A gdybyś założył, że nie kupisz pakietu - tylko pójdziesz do lekarza. Powiesz mu, że masz 2tys i chcesz sobie zrobić taki a taki zakres badań?

alergolog - 400zł (2-3 wizyty)
endokrynolog - 600zł (2-3 wizyty)
dermatolog - 400zł (2-3 wizyty)
ortopeda - 600 zł (2-3 wizyty)
i troche badan - 500zł

sumarycznie 2500zł + lekki
ubezpieczanie 315*12 + leki

pytanie czy będziesz potrzebować częstszych wizyt. Moim zdaniem nie bardzo
@korin_: ostatnie lata korzystalem w ten sposob, wszystko prywatnie u znanego lekarza

wtedy wiedzialem mniej wiecej co, jak i ile to zajmie

teraz jesli wiem ze wizyta u ortopedy + rehabilitacja beda wielokrotne (staw skokowy i kregoslup) to jestem prawie pewien ze pakiet wyjdzie lepiej i bede sie czul "bezpieczniej" bo nic mi nowego nie wyskoczy finansowo.

dziekuje za odpowiedz
@flickkk: no ja miałem pakiet. Co prawda tani ale miałem wrażenie, że byłem traktowany jak koszt w takim wypadku. Jeśli zaczniesz korzystać i się zdecydujesz chętnie bym usłyszał Twoje wnioski po 3msc czy roku. Sam o ubezpieczeniu myślałem - ale niestety nie umiem znaleźć nic dobrego
@flickkk: pamiętaj, że w większości przypadków mając abonament jesteś traktowany jako "pacjent gorszego sortu" - dostępne dla Ciebie terminy są dużo gorsze, niż terminy dla pacjentów gotówkowych w tej samej klinice. Dodatkowo, płacąc gotówką, możesz wybrać jakiego chcesz lekarza (gdziekolwiek), a nie musisz ograniczać się do lekarzy z danej kliniki jak w przypadku abonamentu.