Wpis z mikrobloga

Mirki planuje otworzyć malutki sklep z "wyrobami handmade". na start jako działalność nierejestrowane a później się zobaczy. Do sedna, na czym polecacie postawić sklep? Kiedyś również do małego sklepiku używałem #prestashop ale wydaje mi się być straszną kobyłą do takiego zastosowania. Myślę nad #wordpress #woocommerce ale nie jestem jakoś przekonany?!Ale poza tymi dwoma to chyba nie mam za dużego wyboru, zostają te CMSy typu Shoper itp. Wizualnie wiadomo wygląda to fajnie ale z drugiej strony abonament meh, tym bardziej że serwer już mam. kotek pfa #cms #shoper #sklepyinternetowe #stronyinternetowe #kiciochpyta
MrGriffin - Mirki planuje otworzyć malutki sklep z "wyrobami handmade". na start jako...

źródło: temp_file.png1089605142349171097

Pobierz
  • 14
@2076 allegro i olx bedzie. Po prostu chcę tworzyć poniekąd markę i uważam że od samego początku strona www jest konieczna jeżeli chcę wyglądać "profesjonalnie". A głównym target to raczej zagranico więc muszę iść we własne www i etsy itp.

@damianooo8 szczerze? to ciężko mi to uargumentować takie przeświadczenie że jak coś jest do wszystkiego to... ( ͡º ͜ʖ͡º) No ale najpewniej i tak wybiorę WooCommerce bo
@2076: Można mieć to i to. Ja bym kupował bezpośrednio w sklepie sprzedajcego jeśli chodzi o tego typu produkty.

@MrGriffin: Zainstaluj wtyczkę Lite Speed Cache i będzie śmigać. WordPress ma wiele wtyczek i themesów dzięki którym możesz dostosować sklep pod siebie. Na mały sklep bez budżetu na programistów do tworzenia rozszerzeń jest to najlepsza opcja.
@damianooo8 Dzięki za informację Miras! Mam jeszcze portfolio na WP to sobie tam też wrzucę te wtyczkę. Dodatkowo widzę że płatności BlueMedia mają fajną wtyczkę do przelewów / blik specjalnie pod działalność nierejestrowaną do WooCommerce więc dla mnie bomba! Jeszcze jakiegoś tańszego inposta znaleźć gdzieś bez jakiejś ogromnej umowy i jestem w domu.
@MrGriffin:
Ja nigdy nie pracowałem z Woo i Wordpressem tylko z Prestą i zwykle jak ktoś pyta tak jak Ty to podpowiadam, że więcej ludzi stosuje go w takim formacie, ale jak już coś grzebałeś w Prestashop to możesz stawiać na czymś co znasz to jest spoko argument za tym.

Wspomniałeś Etsy, więc możliwe, że to bardziej rzemiosło i będziesz chciał blogować żeby generować ruch wtedy znowu Woo ma te przewagę,
@MrGriffin: tak jak poprzednicy pisali: stawiasz zarówno sklep, jak i allegro. Najlepiej właśnie WooCommerce. Tym bardziej że jak chciałbyś pozyskać ruch to dodajesz blog i możesz coś pisać.

Tak BTW: Gdybyś potrzebował żeby ktoś ci go postawił to świadczę usługi takie.
@Saeglopur: Ale o czym ty dokładnie mówisz? Ja używam Lite Speed Cache na kilku swoich stronach i widać poprawę szybkości o 100%. Jedynie ważne jest aby po każdej edycji czyścić cache żeby zmiany były widoczne na stronie.