Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem z moją kartą graficzną. Ostatnio wymieniłem swojego starego GTX 960 na używanego RTX 3070 Ti oraz wymieniłem monitory na 2x Acer Nitro VG242Y, dodatkowo czasami podłączam telewizor jak chce sobie pograć na padzie lub obejrzeć coś i tutaj właśnie pojawia się problem. Gdy podłączę kabel HDMI do telewizora nagle wszystkie monitory zaczynają się wyłączać i przeskakują cały czas, jeden się włącza na moment, drugi wyłącza i tak na zmianę a potrafi to trwać z 2 minuty zanim włączą się wszystkie 3 ekrany. Czy jest to może kwestia ustawień? Dodatkowo na wcześniejszej karcie jak wyłączyłem guzikiem jeden monitor to i tak czytał go jako podłączony i wszystkie ikony zostawały na swoim miejscu, teraz przeskakują w zależności od włączonego monitora (no chyba, że włączone są 2 + TV). Na wcześniejszej karcie graficznej nie występowały takie problemy. Jeżeli są to ustawienia od Nvidii to będę mega wdzięczny jak podrzucicie dobre, które również wspomogą trochę w grach. Jak macie też monitor Acer Nitro VG242Y i macie jakąś fajną konfigurację ustawień kolorów itd. to również będę wdzięczny

#pcmasterrace #komputery #monitory #nvidia
  • 5
oraz wymieniłem monitory na 2x Acer Nitro VG242Y (...) Dodatkowo na wcześniejszej karcie jak wyłączyłem guzikiem jeden monitor to i tak czytał go jako podłączony i wszystkie ikony zostawały na swoim miejscu, teraz przeskakują w zależności od włączonego monitora


@Prooly: to chyba akurat zależy od monitora. Mam dwa, jak jeden z nich wyłączę przyciskiem, to tak samo nadal jest czytany jako podłączony, jak wyłączę drugi, to dzieje się to co piszesz
@Prooly a jaki masz zasilacz?


@Poucz: Ty tak na poważnie ?

@Prooly niektóre źródła obrazu wymuszają zmianę kolorów przy zmianie rozdzielczości na wszystkich źródłach obrazu, które są w systemie.
Może pomóc wybranie kolorów na siłę globalnie z ustawienia automatycznego na inny. Nie pamiętam nazwy opcji, bo siedzę na radku.
@JoeBlade tak, u mnie był problem przez słaby zasilacz, gdy karta pracowała na kilku monitorach to odcinało losowe monitory przez zwiększony pobór mocy.
GTX 960 a RTX3070 Ti to aż 200W różnicy. Ze 120W na 320W.