Wpis z mikrobloga

Cześć, zainteresowałem się ostatnio cloudgamingiem i chciałbym spróbować pograć na swoim tv, problem polega na tym że mój telewizor nie posiada smart wiec musiałbym zakupić jakiś xiaomi stick, chromecast czy inne gunwo, No i oczywiście jakiś kontroler do grania, teraz pytanie, jak wyglada sprawa z kontrolerami, byłem dzisiaj w sklepie i wszystkie pady na bloutooth mają te wtyczki na USB, i teraz posiadając takiego chronecasta muszę mieć jakiś specjalny kontroler czy tą wtyczkę wsadzić normalnie do telewizora(bo sam chromecast nie posiada chyba wejścia USB?)i chromecast będzie go obsługiwał? No i czy te apki Xbox i nvidia będą na nich śmigać? Ogl jestem ciemny bo zawsze grałem na PC wiec kompletnie się na tym nie znam. Od razu dodam ze nie chce kupować pada Xbox czy ps bo szkoda mi kasy xD wole jakiś tańszy zamiennik #cloudgaming #chromecast #tvstick
  • 7
@nomysz69: posiadam chromecasta z google tv, nie potrzebujesz żadnej wtyczki USB (przynajmniej w przypadku pada od ps4 lub xbox series s/x - łączy się przez bt). Apka Xboxa nie jest na ten moment wspierana, istnieje możliwość instalacji z .apk, ale wygląda szpetnie. Nvidia śmiga aż miło, ale musisz pamiętać o dobrym internecie. Co do pada - bierz od xboxa series s/x
@nomysz69 nie czaje? Niema na ATV więc nie będzie na każdym urządzeniu z ATV. Można się bawić i szukać zwykłej apki pod androida ale kiepsko to chodzi - sprawdzałem. Generalnie myślę nad rozwiązaniem podłączenia starego telefonu z androidem pod tv hdmi i sparować pada z telefonem. I będzie śmigać