Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do skrzyżowania z sygnalizacja i skrętu w lewo. Są po dwa pasy dla każdego z kierunku, jak mam rozpoznać, czy auta z naprzeciwka z lewego pasa stoją na pasie wyłącznie do skrętu w ich lewo, czy również z tego pasa może ktoś jechać prosto? Chodzi mi o to że gdy ich pas służy wyłącznie do skrętu w lewo mogę wychylić się troche dalej i stanąć jakby naprzeciwko nich żeby się z nimi wymijać i mieć lepszą widoczność, jednak ten pas może służyć też do jazdy na wprost i za skręcającym autem może ktoś chciec jechać prosto i wtedy go zablokuje gdy nie będę miał możliwości opuszczenia bo ktoś będzie jechał prawym pasem. Jak to rozpoznać gdy nie widzę ich znaków poziomych bo jest kolumna aut? Nie bardzo wiem kiedy moge właśnie wyjechać dalej a kiedy nie, bo np. na jednym skrzyżowaniu w mojej okolicy lewy pas służy tylko do skrętu w lewo, a dla aut z naprzeciwka lewy pas służy zarowno do skrętu w lewo jak i jazdy prosto. (Za skrzyżowaniem w tym przypadku są po dwa pasy do kontynuowania jazdy, mimo to jadąc od jednej strony tylko prawym pasem można jechać na wprost a lewy służy tylko do skrętu, z przeciwnego kierunku lewy pas służy i do skrętu w lewo i do jazdy na wprost.
#prawojazdy #przepisydrogowe #egzaminnaprawojazdy #teorianaprawojazdy
  • 2
mogę wychylić się troche dalej


@Averoeees: zgodnie z prawem nie mozesz.
Zgodnie z praktyka to nie ma znaczenia, stali to wychyliles sie. Wazne zebys kolizji nie spowodowal.

, jednak ten pas może służyć też do jazdy na wprost i za skręcającym autem może ktoś chciec jechać prosto


@Averoeees: to se zmieni pas i najwyzej Cie obrtabi, a Ty bedziesz wiedzial nastepnym razem jak wyglada skrzyzowanie i zachowasz sie lepiej. Wazne