Wpis z mikrobloga

Długo zwlekałem z wchodzeniem w OpenCore (skoro wciąż mam łatki zabezpieczeń i stabilne środowisko na macOS Monterey), ale mimo to w końcu zdecydowałem się na instalację macOS Ventura nieoficjalną drogą. Mam nadzieję, że nie pożałuję. W razie co zawsze jest kopia w Time Machine.

Korda - Długo  zwlekałem z wchodzeniem w OpenCore (skoro wciąż mam łatki zabezpieczeń...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-27 o 00.04.44

Pobierz
  • 5
@Kleklerq: Jakieś może 2 miesiące temu się tego pozbyłem. Początkowo nie podobało mi się, że nie działa np. usuwanie tła z obrazka (jednak przebolałem, bo oryginalnie też nie mogłem), później zauważyłem, że nie działa mi Live Text (jednak zdaje się, że w ostatniej aktualizacji to poprawili). Poza tym wszystko było OK. Miło mnie zaskoczyło, że działa mi mirror ekranu iPhone'a (choć to pierdoła) i Kamera Continuity. I w miarę było
Korda - @Kleklerq: Jakieś może 2 miesiące temu się tego pozbyłem. Początkowo nie podo...

źródło: 5582af3473e4d1adb59fe4b12a2068fc9b03e24aa8476e716e2e7b7cd4ff1fa5

Pobierz
@Kleklerq: W sumie, to na czas testów nowej wersji, doradzam, zamiast korzystać z aplikacji Zdjęcia, to przejść na Adobe Bridge z CameraRAW i nim zarządzać swoją ręcznie układaną biblioteką – tutaj problemów z kompatybilnością nie uświadczysz i również możesz edytować zdjęcie, jednocześnie nie zmieniając OG pliku. Gdy po kilku aktualizacjach stwierdzisz, że jest to stabilne dla ciebie środowisko, to możesz sobie te zdjęcia przenieść do Zdjęć Apple. Ewentualnie, nie otwieraj Zdjęć
@Korda: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja osobiście zainstalowałem parę dni temu venture. Trochę zeszło z tym aby wdrożyć się w temat. Głównym powodem do zabawy jest logic. Nie wiem na jak długo przy tym pozostanę, ale testuje. Nie było większych problemów z wtyczkami vst a tego się obawiałem. Daje sobie z miesiąc aby przy większych projektach zobaczyć czy zacznie się coś wysypywać ????
@Kleklerq: A koniecznie potrzebny ci macOS Ventura do Logica? Jaka jest ostatnia wersja obsługiwanego przez twój komputer macOS? Wydaje mi się, że między takim Monterey, a Ventura istotnych zmian nie wprowadzono w programach.