Wpis z mikrobloga

Mirki,

Czy listwy PCV przyklejone na klej montażowy można oderwać od ściany, przyciąć, i przykleić ponownie? Czy po oderwaniu muszę już kupować nowe? No i czy po takim oderwaniu trzeba coś robić ze ścianą przed ponownym klejeniem? Chcę po zmontowaniu szafy dosunąć ją do ściany i potrzebuję w rogu pokoju oderwać po metrze listwy w każdą stronę i stwierdziłem, że to jest bardzo dobra okazja żeby coś #!$%@?ć i się potencjalnie czegoś nauczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #wykonczeniemieszkania
  • 7
@majkz: oderwiesz je w najlepszym razie z farbą, w gorszym razie jeszcze ze szpachlem mogą zejść. Więc trzeba je potem oczyścić i ścianę zagruntować ponaprawiać w miejscach gdzie zerwałeś to co napisałem
@Smarek37 Dzięki!

Okej, czyli oderwać listwy, przeczyścić je, zagruntować miejsca oderwania, zaszpachlować ubytki, kleić na nowo. A z ciekawości - jeżeli klej po oderwaniu zostanie na ścianie, a nie odejdzie powiedzmy razem z farbą, to go trzeba po prostu zeskrobać?
@majkz: ja bym na twoim miejscu zrobił wszystko byle tego nie odrywać, jeśli jest przyklejone.
jeśli już musisz, to weź szpachelkę i nie odrywaj listwy, tylko ją szpachelką odkuj delikatnie.
inaczej, jak listwa jest dobrze przyklejona to ją powyginasz, połamiesz albo oderwiesz z połową ściany.
jeśli odejdzie razem z tynkiem, nie jest tego tynku jakoś dużo/grubo i nie widać, to odpuściłbym sobie wszelkie zabiegi upiększające, bo to tylko dodatkowa sztuka dla
@majkz: tak jak napisał @strikingsurface jak odpadnie ze ściany na tyle niewidocznie, że nie będzie widać po przyklejeniu tego to możesz olać, to była wersja jak dla siebie Dasz kleksy kleju w innych miejscach na listwie. No i z tym połamaniem i wyginaniem to niestety też prawda. Na odzysk będzie się trzeba napocić i modlić, żeby słaby klej był
( ͡° ͜ʖ ͡°)