Wpis z mikrobloga

W Czechach piłkarz dokonał coming outu i ujawnił się jako homoseksualista. Wyborcza oskarża polski futbol o radykalizm, bo... nie skomentowano tego xD Swoje trzy grosze dorzuciła też aktywistka partii Razem, która oskarżyła piłkarzy o brak odwagi, bo uważa, że w imię wolności słowa, mają pisać o tym, o czym ona chce...

Wydaje mi się, że homoseksualistom w ubiegłym wieku właśnie o to chodziło, by być traktowanym normalnie jak faceci hetero, by ich orientacja nie była sensacją, a czymś zwyczajnym, ale jak widać, jak nie skomentuje się tego, to znaczy, że już jest się radykałem (a może i homofobem, idąc logiką dziennikarza, nota bene również Wyborczej, który pomalował się na czarno i oskarżył uczestników MN, że mieli rasistowskie myśli, a on to wyczuł) xD Jednocześnie jak redaktor GW nazwał kiedyś człowiekiem honoru komunistę, odpowiedzialnego za rzeczywiste represjonowanie homoseksualistów, to nikt w GW tego nie skrytykował.

A co do tego Czecha, obojętnie czy jest gejem, bi czy hetero, ale 2 lata temu jego była partnerka udzieliła wywiadu, w którym oskarżała go o niepłacenie alimentów na dziecko oraz, że była przez niego zastraszana. Jeżeli te zarzuty to prawda, to podejrzewam, że większość gejów skrytykuje bardziej tego piłkarza, który nie umie wziąć odpowiedzialności za własne dziecko, niż piłkarzy, którzy ani nie skomentowali tego, że Jankto jest gejem, ani tego, że nie płacił alimentów...

https://twitter.com/dorota_spyrka/status/1625524044664561664

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #pilkanozna #mecz #sport #lgbt #teczowepaski
Pobierz RogerCasement - W Czechach piłkarz dokonał coming outu i ujawnił się jako homoseksual...
źródło: Fo8Eb8sWAAgMgFR
  • 13
@Odkamieniacz: Bo jest wolność słowa i każdy ma prawo pisać, o czym chce? Te kluby, o których piszesz, wyraziły poparcie dla faceta, który nie umie wziąć odpowiedzialności za własne dziecko i nie płaci alimentów, to tak samo ktoś inny może nie komentować tego, tak jak ludzie z Wyborczej i Razem nie mają prawa mówić, że polscy piłkarze mają obowiązek pisania o tym, tak samo gdyby ktoś z drugiej strony domagał się
Pobierz Roger_Casement - @Odkamieniacz: Bo jest wolność słowa i każdy ma prawo pisać, o czym ...
źródło: comment_DIiFyS2FdozA17IgXq1YU01WMH9zI8r4
Nawet jak dziś wyraziły poparcie dla jakiegoś Czecha to jutro będą milczeć jak będzie prześladowany jakiś gej na bliskim wschodzie


@ekjrwhrkjew: Dlatego trzeba dążyć, żeby wspierali wszystkich, tych na wschodzie i zachodzie, zamiast odpuszczać im, bo wschód pomijają.

Głos świata piłkarskiego w tej chwili nie jest nic warty


Myślę, że zasięg ich słów jest warty o wiele więcej niż myślisz i idzie w miliony.
@EvilToy: Piłkarz ogłosił, że jest gejem i co w związku z tym? W czym cały piłkarski świat ma go wspierać, bo nie bardzo rozumiem? Jest jakiś przepis zabraniający grać gejom w piłkę nożną czy co? Teraz absolutnie każdy z świata piłki musi się wypowiedzieć w tym temacie? A jak ktoś ogłosi, ze nie je mięsa to tez każdy musi się teraz do tego odnieść? Te zarzuty, które są na screenie, ze
@ekjrwhrkjew: Szybko przeszedłeś od "nie warto, głos piłki nic nie jest warty" do tyrady o tym, że nie powinno się wspierać dyskryminowanej mniejszości - nie powiem, żebym był zaskoczony.

Założę się, że podrapać cię jeszcze trochę to wyjdą o wiele radykalniejsze poglądy :]
@EvilToy:

Dyskryminowana mniejszość? Kto daje #!$%@? o orientację seksualną piłkarza i kto go zdyskryminował po tym coming oucie? Tak samo po coming oucie tego australijskiego piłkarza, który był chwalony za odwagę przez cały świat?

Nie mam nic do gejów, ale śmieszne jest to że cały świat ma klaskać uszami, bo ktoś ujawnił swoją orientację seksualną.
@EvilToy: Wskaż mi dokładnie w którym miejscu napisałem, kogo warto wspierać, a kogo nie. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek poglądy, to jedynie ty się określiłeś, bo przeszkadza ci jakiś gest skoczka. Jako ateista nie mam problemu ze znakiem krzyża Kubackiego, a jakbym miał to bym po prostu przestał oglądać tego skoczka, a nie żądał żeby przestał to robić. Finalnie wpis jest o tym, że Polska piłka milczy na temat jakiegoś piłkarza, który
@ekjrwhrkjew:

Rozumiem, ze polskie kluby zawsze zabierają stanowisko w każdej sprawie, która dzieje się gdzieś tam na świecie, a teraz nagle postanowiły milczeć? Polskie kluby nie wydały oświadczenie na temat prześladowania piłkarzy z Iranu i ich rodzin przez tamtejszą władzę i jakoś nikt z tym problemu nie miał wtedy, że Polska piłka milczy


To jest ważna sprawa dotycząca stricte świata piłki nożnej (rzecz dotyczy piłkarza). Homoseksualizm piłkarzy to było i ciągle