Wpis z mikrobloga

Obczajcie taki motyw, onuce ostatnio zasrały wykop wrzutkami o rozpoczęciu rzezi wołynskiej 6 lutego, gdy powszechnie przyjętą datą, kiedy obchodzimy rozpoczęcie tych tragicznych wydarzeń jest 11 lipca.

Kiedy jednak 14 lutego obchodzimy rocznicę napaści bolszewickiej na Polskę - żaden z tych wykopowych historyków nie pamięta o tej dacie.

Zapewne fakt napaści rosji na nasz kraj wyleciał z głowy tym zatroskanym naszą historią wykopkom spamującymi wspomnieniami rzezi.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-bolszewicka

Ani #!$%@? jednego #!$%@? wpisu na mirko na ten temat. Czysty przypadek.

#wojna #ukraina #rosja #ruskimir #kacapy #onuce #swinorusy #wolyn #komuchy #polska #wojnapolskobolszewicka
  • 16
@Kierowca-ufo: Bo w tym roku przypada okrągła 80 rocznica rzezi wołyńskiej. Poza tym Sowieci nas nie zaatakowali, to Polska prowadziła ekspansję na ziemiach wcześniej zajętych przez bolszewików
@Kierowca-ufo
ja #!$%@? jaki chochoł xdddddd co się wydarzyło 14 lutego? bo #!$%@? serio jestem historykiem i nie wiem xd

jeśli już chcesz świętować najazd bolszewicki na Polskę to świętuj walki o Wilno z początku stycznia, gdzie Polacy zostali wyparci bodaj 5 czy 6 stycznia. to było pierwsze starcie regularnej armii polskiej (samoobrony litwy i Białorusi, która w grudniu 1918 roku została włączona do wojska polskiego). albo walki korpusu Dowbora-Musnickiego na Białorusi
@marcelus:

ja #!$%@? jaki chochoł xdddddd co się wydarzyło 14 lutego? bo #!$%@? serio jestem historykiem i nie wiem xd


Gówno, kolejny #!$%@? historyk
Po sowieckiej szkole się wymądrza na temat polskiej historii xD.

jeśli już chcesz świętować najazd bolszewicki na Polskę to świętuj walki o Wilno z początku stycznia


Kolejny, jak Boga kocham, kacap xD

Wojna rozpoczęła się 14 lutego 1919 starciem koło miasteczka Mosty niedaleko Szczuczyna, gdzie wysunięte poza
@Wrytra:

Poza tym Sowieci nas nie zaatakowali, to Polska prowadziła ekspansję na ziemiach wcześniej zajętych przez bolszewików

Nieprawda. Obie strony prowadziły ekspansję na ten sam teren, a że dojdzie do starć było wiadomo na długo przed konfrontacją, bo politycy obu stron byli święcie przekonani, że teren, o który się bili im się należy. Chronologicznie to polskie oddziały zostały zaatakowane, a i owszem, było to w czasie zorganizowanej operacji, ale wynika to
@Kierowca-ufo: zapomniałeś wspomnieć, że
11.07 wszystko dot.wołynia było zakopywane a wykopki się cieszyły. Przecież to dobry temat do kpin i żartów, cnie..

Sam wrzuciłeś o 14.02 i dobrze. Zobaczysz, że 17.09 będzie multum o kacapach.