Wpis z mikrobloga

Scenariusz A: PiS zdobywa większość bezwzględną w Sejmie, karuzela #!$%@? kręci się dalej

Scenariusz B: PiS nie zdobywa większości bezwzględnej, wchodzi w układ z Konfederacją + ewentualnie "przekupuje" kilku posłów na swoją stronę, przez co ostatecznie zdobywa większość

Scenariusz C: PiS nie zdobywa większości bezwzględnej, układ z Konfą nie zapewnia większości, po wielu rozmowach dochodzą do kompromisu z opozycją

Scenariusz D: PiS nie zdobywa większości bezwzględnej, układ z Konfą nie zapewnia większości, opozycja odrzuca każde wotum ufności dla rządu jak leci

Scenariusz E: PiS fałszuje wybory

#polityka #polska #wybory #pis #konfederacja #ko #psl

Który scenariusz?

  • A 2.8% (1)
  • B 16.7% (6)
  • C 11.1% (4)
  • D 44.4% (16)
  • E 25.0% (9)

Oddanych głosów: 36

  • 7
@JankesGhost: Scenariusz B nie kłóci się ze scenariuszem E :) Na pewno będą próbowali trzech Kukizów, Konfederatów (może nie Brauna bo ten jawi się jako podludź nawet dla pisowców a to jest osiągnięcie). 30% to za mało by utrzymać większość więc jak już wygrają to niewielką przewagą rosłych chłopów ze wschodnich z p0dhala, Podlasia i podkarpacia.
Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony trochę wynikami. Szczerze mówiąc, dla mnie scenariusz B jest najbardziej prawdopodobny. Najpopularniejszy scenariusz D brzmi fajnie, ale w praktyce oznacza brak rządu i kolejne wybory. Wtedy całą winę zrzucono by na opozycję i wtedy PiS już może uzyskać lepsze wyniki, aczkolwiek może się mylę.

@artide2: trzeba zachować pozory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Skorvez_957_: znając poziom kompetencji PiSu to pewnie są w
@JankesGhost: 4 lata temu mieli 40+% poparcia a teraz 30+% także tego. Teraz są o wiele bardziej ściśnieniowani z tego powodu bo wiedzą że mogą przegrać. Kukiz na bank poprze PIS a to daje trzy szable. Nie wiem jak z Konfederacją bo tam są o wiele bardziej podzieleni niż PIS a nie wierzę by jakikolwiek Korwinista poparłby PIS szybciej narodowcy ale z drugiej strony Braun jest obciążaniem dla PIS - elektorat
Kukiz na bank poprze PIS a to daje trzy szable.


@Skorvez_957_: elektoraty niekoniecznie się dodają. Ci którzy głosowali na Kukiza mają Konfę, Agrounię, PJJ.

Myślę, że będzie Koalicja PO-PSL-Kotłownia z częścią lewicy bez razem
@gupio: Tak, elektorat Kukiza głosował na Kukiza kiedy ten krzyczał fuck the system. Kiedy pojawiły się głosy o przejęciu partii przez służby i o braku programu partii to większość odpłynęła bo po co mają głosować na pijaka co usłyszał od kogoś o jowach i sędziach pokoju po czym poszedł do przedstawiciela tego nieludzkiego systemu i zaoferował wsparcie w zamian za przeforsowanie sędziów pokoju i nie wyszło xD. Trzech Kukizów dla Jarka