Wpis z mikrobloga

Rzetelność mapy akustycznej Wrocławia

Mirki, czy ktoś mieszka w nowym budownictwie na trójkącie na południe od Kościuszki, w okolicach południowej części Prądzyńskiego, Świstackiego, Brzeskiej?
Jak bardzo uciążliwy jest hałas od torów kolejowych? Czy da się tam żyć i pracować przy otwartym oknie (szczególności w mieszkaniach nieskierowanych na południe)?

Mapa akustyczna wskazuje, że tam jest hałas poniżej 55db, ale jestem sceptyczny:
1) mapa wskazuje jakby hałas zatrzymywał się na tych niskich budach na Brzeskiej, ale w tym miejscu chyba nawet tory są wyżej niż te budy;
2) byłem na Srebrnogórskiej na Gaju w miejscu, gdzie również wg mapy 55db nie ma, a podczas przejazdu pociągu było bardzo głośno.

Akurat jak byłem w mieszkaniu na trójkącie przez kwadrans, to nic nie przejechało, może właściciel idealnie ustawił czas oględzin. :)
Mogę oczywiście jeszcze pochodzić po mieszkaniach i się "osłuchać", ale być może ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem.

#wroclaw
throwawayaccount1 - Rzetelność mapy akustycznej Wrocławia

Mirki, czy ktoś mieszka w ...

źródło: Akustyka trójkąt tory

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1 Mieszkałem w pobliżu miejsca, o którym wspomniałeś - Srebrnogórska. Pociągi faktycznie słychać, w nocy przy otwartym oknie potrafiły nawet wybudzić, ale ja jestem mikolem i mnie to nie przeszkadzało xD
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: słychać, sam przejazd to jeszcze pół biedy, gorzej jak masz sterowanie ruchem i towarowy hamuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
80m od torów ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100m od legnickiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) 110m od drugich torów ( ͡° ͜ʖ ͡°) . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz