Wpis z mikrobloga

@pedro-lbn ja byłem roku temu i z jednej strony podobała mi się Piotrowska (całkiem klimatyczna), manufaktura, odrestaurowane budynki, specyficzne stare tramwaje i ciekawy dworzec PKP oraz fajne muzeum kinematografi. Z drugiej strony jak się tam idzie to mijasz te wyżej wpspomiane odnowione budynki i po chwili masz widok jakiś gruzów, obdrapanych elewacji jakby był maj 1945 roku xd. Na pewno charakterystyczne miasto. Wrocław to zupełnie inne klimaty.
#zdanowska ##!$%@? #wysryw
@rozentuzjazmowany: 600 lecie miasta. Turyści będą mogli obejrzeć jedne z naszych ważniejszych zabytków: #!$%@? plac wolności, #!$%@? stary rynek, #!$%@? park Staromiejski. Do tego mogą skorzystać z naszej #!$%@? infrastruktury (Wojska Polskiego, Północna, Przybyszewskiego). Plusem jest to że #!$%@? wiaduktu na Przybyszewskiego pewnie nie zobaczą, ale warto wspomnieć że jego #!$%@? przedłuża się z tego powodu że jest #!$%@? trochę za nisko i to oczywiście wszystkich wina tylko
RobBobb - #zdanowska ##!$%@? #wysryw
@rozentuzjazmowany: 600 lecie miasta. Turyści bę...

źródło: rozjebane

Pobierz
Nie czepiam się, że pokazujesz nasze miasto z ładnej perspektywy. Jest tutaj kilkanaście, czy kilkadziesiąt urokliwych miejsc, ale niestety mamy gigantyczną przewagę tych mniej urokliwych. Łódź w pewnym sensie miała to nieszczęście, że nie została zbombardowana i zrównana z ziemią podczas II WŚ. Teraz za to mamy sypiące się kamienice, wąskie ulice i kupę kasy do wydawania na remonty i utrzymanie, a jak już się coś wyremontuje, to dziwnym trafem potrafi po
@rozentuzjazmowany: przecież Łódź to najbardziej szkaradne miasto w Polsce wsrod miast wojewódzkich. Poza Piotrkowska i dworcem Łódź Fabryczna, to to miasto wygląda jakby tam wczoraj zakończył się jakiś wieloletni konflikt zbrojny.

Oczywiście, są jeszcze inne estetyczne miejscówki, ale po wizycie w Łodzi byłem mocno zniesmaczony - zasadniczo wszystkie stereotypy, żarciki i mity o których słyszałem były prawdziwe.
@dafto: no cóż, przecież nie będę kładł się krzyżem na ziemi i krzyczał, że jest idealnie i nie ma miejsc niezadbanych. Są, oczywiście. Natomiast odnosiłem się do takiego ogólnego wrażenia po wizycie w Łodzi, że pomimo objechania praktycznie wszystkich atrakcji, które ma do zaoferowania miasto, już więcej nie chciałbym tam pojechać.
@pedro-lbn #!$%@?, jest dużo ładnych miejsc w Łodzi i dużo smutnych i zaniedbanych miejsc we Wrocławiu. W Łodzi trzeba po prostu nadgonić 50 lat zaniedbań PRL których we Wrocławiu nie było.