Wpis z mikrobloga

#elektronika zamawiał ktoś komponenty z lscs? Jak teraz z VATem jest? Oni nie doliczyli vatu do zamówienia i martwię się o koszty odprawy celnej. Z jlcpcb VAT był doliczony do zamówienia już, i nie było problemu nigdy.
  • 6
  • Odpowiedz
@dr__slim: jak zamówiłeś dostawę przez kuriera dhl, ups, fedex to będziesz musiał zrobić odprawę celną. Koszt zależy od firmy. Fedex ma koszt odprawy wliczony w przesyłkę, dhl to dodatkowe kilkadziesiąt złotych.
  • Odpowiedz
  • 0
@elektryczny_mariusz: XD
ale w sumie w tamtym tygodniu wypełniałem oświadczenie, że nie jestem obywatelem Iranu, rosji ani Korei Północnej jak ściągałem SDK do takich fajnych procesorów sygnałowych od Texasa, więc w sumie możliwe. zwłaszcza, że wszyscy brokerzy jednak trzymają się sankcji.

@zetisdead wziąłem Royal mail + Austria post, bo z dhl i ups płaciłem po 60zł za formalności w przeszłości

następnym razem chyba zamówię z obłożeniem na JLCPCB - oni ogarniają
  • Odpowiedz
@dr__slim: ja za każdym razem jak mam kontakt z sprzętem np z national instruments to muszę oświadczyć że nie wywiozę nic do iranu, korei północnej, rosji, chin... oraz że nie będę wykorzystywał sprzętu do budowania broni masowego rażenia
ciekawe jak to zweryfikują xD
  • Odpowiedz