Wpis z mikrobloga

Jakiej wielkości ikony powinno sie stosować w menu nawigacyjnym i w top app bar w aplikacjach mobilnych?

Z tego co czytam w material design, to ogolnie ikony powinny miec wymiary 24x24, ale nie wiem wlasciwie czego to ma dotyczyć, bo takiej wielkosci ikony wydają sie za duze do menu i do top app bar

#ui #ux
  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MatthewDuchovny
Kurde, troche sie podlamalem jak zaczalem ostatnio szukajać oferty na juniora, bo okazuje sie ze jest ich bardzo mało. Wydawalo mi sie ze lepiej to wygląda.
Teraz żałuje ze jakis tydzien temu nie zaaplikowalem na platny staz na product deisgnera do cadibly, bo byla taka oferta. Jak ją zobaczyłem to myslalem wtedy ze najpierw musze skonczyc portfolio, ale tak czy siak wahalem sie czy zaaplikowac tez przez mysl, ze moze moge
  • Odpowiedz
@essos: mozna szukać od razu na mida. Albo staż w jakiejś większej firmie.

Co do ekranu:
- zawsze warto używać bardziej realistycznej wersji tekstu od lorem ipsum
- to samo jeśli chodzi o błędy (Madrid, nie Madrit)
- niektóre ikony nie mają wycentrowanego/wyrównanego tekstu nad nimi
- sprawdź na jaki telefon projektujesz na twoim przykładzie i zobacz to na podglądzie na telefonie - czy elementy nie są dziwnie za małe
-
  • Odpowiedz
  • 0
mozna szukać od razu na mida. Albo staż w jakiejś większej firmie.


@MatthewDuchovny: Tylko ze tam zawsze piszą ze trzeba miec doswiadczenie przynajmniej rok albo 2 lata. No chyba ze niekoniecznie jest zawsze tak jak pisza?

Stażow tez jest prawie nie ma :/

A jak tam z angielskim?


Niby cos tam umiem, jestem w stanie sie dogadac z jakims obcokrajowcem ktory nie jest nativem i nie sepleni (chociaz czasem moge nie
  • Odpowiedz
@essos: jeśli zobaczą, że masz potencjał i szybko się uczysz mogą wziąć cię nawet wcześniej.
Myślę, że warto angielski ćwiczyć, będzie o wiele łatwiej. To jest standard w tej branży i warto sobie ułatwić to już teraz.

Możesz robić też konkursu online i mieć to jaki taki trening połączony z projektowaniem. Nawet jak nie wygrasz to bardzo dużo się nauczysz. Np. 99design.
  • Odpowiedz
  • 0
@MatthewDuchovny: Dzięki za rady. Co do konkusów, chetnie bym sie temu przyjrzał, ale gdzie je tam znaleźć? Bo szperam po tej stronie i widze tylko płatne usługi. Chociaż i tak poki co chce dokonczyć te dwie aplikacje, ktore juz mam i zrobić jakieś case studies, zeby moc probowac gdzies sie dostać i moze potem cos nowego. Mam tez w sumie jakis pomysł na jedną albo dwie aplikacje
  • Odpowiedz
@essos: możliwe że na 99desogns coś zmieniło w ich modelu ale ogólnie jest sporo stron z design contests. Na pewno mają więcej takich.
Możesz też szukać na Angel co gdzie są stsrtupy i może szukają stażysty?
  • Odpowiedz
  • 0
@MatthewDuchovny: Stworzylem tam profil i cos takiego tylko jest z ustawionymi opcjami w "rules type" na "Full Time
Contract, Internship" i doswiadczenie "0-1 years"

To z soora, bezpłatne, wiec odpada, a FastForward Global 400$, wiec tez tak srednio, chociaz jakby mi to mialo dopomoc i nie trwalo długo to moze.. tylko czy by faktycznie dopomogło. Ale podejrzewam ze pewnie jeszcze jakies podatki by trzeba bylo odprowadząć. Wiesz moze na jakiej zasadize
essos - @MatthewDuchovny: Stworzylem tam profil i cos takiego tylko jest z ustawionym...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz