Wpis z mikrobloga

Cześć. Wróciłem po wielu latach do grania i mam dwa pytania.

1. Dwanaście lat temu do grania na gitarze elektro-akustycznej używałem wzmacniacza Laney LG20R. Teraz kupiłem Yamahę Pacifica 112V i zacząłem się zastanawiać czy nie warto byłoby wymienić też wzmacniacza, na np. Boss Katana MKII. Czy taka wymiana miałaby sens? Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i kilku efektach. Wydaje mi się, że jakoś dźwięku obecnego wzmacniacza nie jest najlepsza. Nie wiem czy czasem 10-12 lat bezczynności mu nie zaszkodziło. Gram głównie rock, hard rock, heavy metal: Led Zeppelin, Pink Floyd, Metallica, Guns N’ Roses.

2. Czy jest jakiś godny polecenia multiefekt gitarowy do rocka/hard rocka/heavy metalu?

#gitaraelektryczna #gitara
  • 5
@mvciek: Popieram przedmówcę. Jak wejdziesz w katanę, to nie potrzebujesz efektów, a ew. kontroller do katany, żeby mieć wszystko dostępne pod nogą. To się chyba GA-FC nazywało... i ew. jakiś expression pedal, np Roland EV-5, jak chcesz kontrolować jeszcze rzeczy typu kaczka
@Calkiem_wysoko666:

Boss katana mk2 50 jest najlepszym cyfrowym piecem

Oh boy.
To twierdzenie jest prawdziwe tylko wtedy, gdy bierzemy pod uwagę tę kategorię - czyli modelling - i tę półkę cenową, czyli powiedzmy wzmacniacze modelujące do 1500 zł.
Jeśli odrzucimy te dwa kryteria, to jestem w stanie pomyśleć o kilkunastu co najmniej piecykach, które za te ok. 1500 zł zjedzą Katanę w brzmieniach typu high gain, choć nie będą miały tylu
@mvciek: a ja bym radził pójść zupełnie innym torem tak jak zrobiłem kiedyś ja, sprzedałem multiefekt bossa i wszystkie inne badziewia, kupiłem dość tanio full lampe Laneya cub10 możesz pomyśleć o cub12r do tego big muff od ehx plus kilka dobrej jakości kostek i się bawisz. Kiedyś śmiałem się z ludzi sentymentyzujacych lampę i szukałem w multiefektach, ale potem faktycznie kumasz, że to brzmi #!$%@?. Jak chcesz za niewielką kasę zrobić
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie planuję grać nigdzie indziej niż w mieszkaniu/domu chyba skuszę się na tą Katanę.