Wpis z mikrobloga

Jestem ciekawy jak ktoś się musi czuć, co zaczął inwestować w polską giełdę dwa* lata temu


*Zamień dwa na niecałe cztery lata. I czuję się tak (cała lista transakcji mi się nie mieści na ekranie jakby co).

BTW ponieważ się chwalę (bo autentycznie się cieszę, że pykło) to pewnie to jebnie niedługo xD

#gielda
Pobierz markier - > Jestem ciekawy jak ktoś się musi czuć, co zaczął inwestować w polską gieł...
źródło: Screenshot 2023-02-01 at 14-16-52 Makler ING Bank Śląski
  • 10
ile udało się zrobić?


@TheOneWhoKnocks: Póki co nic bo nie sprzedałem ani 1szt. Na razie muszę spojrzeć na to z dystansu i re-ewaluować strategię bo te wzrosty w ostatnim miesiącu nie są normalne.
@markier:

Jestem ciekawy jak ktoś się musi czuć, co zaczął inwestować w polską giełdę dwa lata temu


Ci, co zainwestowali w Mercatora czy nawet w taką Borutę (ówczesne hity na tagu #gielda), to czują najpewniej zażenowanie :)
@TheOneWhoKnocks: Ludzie chwalą się głównie udanymi trejdami. Ja nie jestem wyjątkiem. Mam też wtopy.

A co do skąd wiem w co wchodzić? Nie wiem.
Po prostu czytam, analizuję, wchodzę po malutku w spółki i dopiero jak nabieram przekonania, że to ma sens to zwiększam pozycję.

Przede wszystkim wchodzę głównie w spółki, które są nisko wycenione (P/E, P/S, P/BV), nie posiadają zadłużenia i takie, które w mojej ocenie mogą relatywnie łatwo zeskalować