Wpis z mikrobloga

Pluje sobie na mordę. Pluję.
Kupiłem mieszkanie 100m2 do remontu. Cena mieszkania: 300k. Cena remontu + wykończenia 400k.

Razem 700k pln poszło. Do tego wszystkie nerwy stracone. I te 400k to nie na bogato... nie mam nie wiadomo jak drogich mebli itp..

I mieszkam teraz jak ten debil w Polsce....

Zapytałem się kumpla jak tam ceny nieruchomości w Włoszech... podesłał mi linki do ichniejszych otodom , 2 minut szukania i np. takie mieszkanie
101+ 53m2, zajebisty taras, widok na morze, brak obaw że wzrost 300% energii zbankrutuje ci budżet....

https://www.immobiliare.it/annunci/100467332/

Pluje sobie na ryj że taki głupi jestem. Zamist żyć normalnie podjąłem błędą decyzję o powrocie do Polski.

189k eur = 890k pln .... w moim mieście za 100m2 chcą po 1mln pln.... w #!$%@?. Bo jak powiem Sycylia - każdy ogarnia co i jak. A jak powiem amerykańcowi że mieszkam na Śląsku - to nie wie co to k@#%@#% jest.

#nieruchomosci #polska #wlochy
K.....a - Pluje sobie na mordę. Pluję.
Kupiłem mieszkanie 100m2 do remontu. Cena mies...

źródło: xxl

Pobierz
  • 25
@Klopsztanga: xD Podliczyłeś sobie koszt utrzymania tam lokalu, sprawdziłeś podatki lokalne, specyfikę okolicy, której nie widać na zdjęciu z idealisty? Był duży artykuł w Wyborczej o tym dlaczego ten rejon Europy się wyludnia. Dlaczego jak na Sycylii coś w ogóle kupować, to tylko w dużym mieście jak Palermo. O tym, że są całe regiony gdzie rządzi mafia, wszyscy wiedzą, że komuś wolno więcej bo jest z jakiejś rodziny i trzeba się
A wykopki ciągle jak dzieci: o, tam jest morze! Tam jest tak ładnie! I tak tanio! Czemu ja kolejny dzień w tej szaro-burej Polsce.


@pastaowujkufoliarzu: zamiast czytać na wykopie, biorę informację od kumpla włocha.
Bo wedle wykopu Szwecja upada od 15 lat, same tam homosie, turcy, syryjczycy. Codziennie są tam zamachy, codziennie tysiące kobiet jest tam gwałconych itp.

A tak wygląda sytuacja wedle włocha na temat mafii:

it is a real
a no tak. Podłogi do legarów, wylewki itp. Wszystko zrobione od zera w tym mieszkaniu.


@Klopsztanga: No to kupiłeś ruderę, powinieneś być świadomy, że koszty są większe niż przy zwykłym wykończeniu.

Sam zbieram się do kupna domu, w którym będzie wymagany lekki remont (2 łazienki do całkowitego remontu + malowanie + niektóre drzwi + podłoga w przedsionku). Koszt szacowany póki co to max 100 tysięcy. 400 tysięcy to już sporo, w
@Klopsztanga: No to kupiłeś ruderę, powinieneś być świadomy, że koszty są większe niż przy zwykłym wykończeniu.


@saviola7: no tak, oczywiście. Każdy mógł wiedzieć przy zakupie że bedzie wojna, ceny materiałów skoczą w uj, inflacja pójdzie na niektóre usługi materiały o 50%.

No #!$%@? tylko głupi planował remont normalnie, licząc stawki normalne niż #!$%@? xD #!$%@? każdy teraz taki mądry xD

Sam zbieram się do kupna domu, w którym będzie wymagany
@Klopsztanga: Nie od dziś wiadomo że generalnie na południu jest lepszy klimat i fajniejsze mieszkania. Jak nie zależy ci na jakiejś Barcelonie oczywiście. Miasta na południu europy należą do najładniejszych na świecie i blado polskie przy nich wypadają
Maybe you can meet abusive parkers or similar, but if you give them 2 euro or something will be okay


@Klopsztanga: Okej. Jak nawet sam pan Włoch tak napisał, to zakładaj tam rodzinę czy coś. Wysyłaj codziennie córkę do szkoły i licz, że 2 euro or something i będzie wszystko okay. Nie mój problem. :)

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,181991,26986474,z-jakiegos-powodu-daja-te-domy-za-jedno-euro-sycylia-sie-wyludnia.html
no tak, oczywiście. Każdy mógł wiedzieć przy zakupie że bedzie wojna, ceny materiałów skoczą w uj, inflacja pójdzie na niektóre usługi materiały o 50%.


@Klopsztanga: No jak zacząłeś to chwilę przed wojną/covid i trafiłeś na skok cenowy, to zwracam honor, zupełnie inny przypadek. Ale jak całkowity remont, to zapewne i tak planowałeś z 300k wyłożyć, tragedii nie ma.

A domu nie kupiłem, bo nie miałem wkładu własnego ( ͡° ͜
@Klopsztanga: Okej. Jak nawet sam pan Włoch tak napisał, to zakładaj tam rodzinę czy coś. Wysyłaj codziennie córkę do szkoły i licz, że 2 euro or something i będzie wszystko okay. Nie mój problem. :)


@pastaowujkufoliarzu: a co, w polsce tego nie ma problemu? xD ile razy żulioneria pytała się o 2 lub 5zł na parkingu. I teraz masz opcję: zapłacić i mieć czyste sumienie, czy nie zapłacić i ryzykować
@pastaowujkufoliarzu: Tylko często ci sami ludzie, którzy po iluś latach opuszczają jakieś rejony Włoch, Portugalii czy innego kraju to by opuścili Polskę 5 minut po przybyciu. Słyszałem, że młodzi Szwajcarzy wolą mieszkać w miastach, bo na wioskach w górach, gdzie masz autobus raz na godzinę w ciągu dnia i 3 razy na godzinę rano i wieczorem "ciężko żyć bez samochodu". I to są naprawdę wioski po kilkadziesiąt osób, w górach takich
Podliczyłeś sobie koszt utrzymania tam lokalu,


Podliczyłem koszty w polsce
720zł czynsz za wodę + spółdzielnia. 12*720 = 8640zł rocznie
Cena energii. Trzeba liczyć 40kw dziennie na ogrzewanie elektryczne w sezonie grzewczym. 40kw * 5miesiecy * 30 dni = 6000kw.
2k kw mam po normalnych cenach, więc 2kw * 66 = 1320zł
A później 4k kw po cenach "normalnych" 1.27gr = 5080zł

Czyli 6400zł za ogrzewanie. Mamy 15 040zł rocznie za możliwość
Odpowiedz sobie sam na pytanie: dlaczego kilkanaście razy bogatsi od Polaków Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Angole itp nie wykupują masowo tych mieszkań.


@pastaowujkufoliarzu: Może nie wiedzą, że tam tak tanio?