Wpis z mikrobloga

@barteq_02: ostatnio w mediaexpert kupiłem hub z USB C i wejściem na ethernet za 119zł i działa, także mogę polecić. Dodatkowo zyskujesz wejścia USB (z tym, że chromecast czyta tylko fat) wyrzuciłem pudełko także nie powiem Ci jaki model, ale jak będę w domu podeślę Ci jego zdjęcie.
  • Odpowiedz
@barteq_02: w maju 2022 zapłaciłem za to 90 zł, więc podrożało. Też rzadko korzystam z chromecasta bo mam TV z androidem, więc korzystam tylko jak potrzebuję puścić materiał 50 fps. Znany problem z android tv, że aplikacje są zablokowane na 60 Hz, więc materiał 50 fps rwie jak #!$%@?... W sumie do tv mam podobnego dongla też żeby ominąć kartę sieciową wbudowaną w TV bo te 100 Mbps karty jakie
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2 u mnie problem jest taki, telewizor stoi za ścianą ale przez WiFi dociera do niego max 8Mbps z ~700Mb dostępnych. Przy oglądaniu netflixa itp raczej nie ma większych problemów, gorzej jak chce pooglądać iptv bo obraz lubi momentami zwolnić, i teraz kwestia tego że jest słaby internet (podobno do płynnego ogląania potrzeba min 25Mb) czy tego co piszesz że po prostu chromecast'y tak mają...
  • Odpowiedz
@barteq_02: U mnie sam telewizor znakomicie ekranował WiFi. Telewizor na 2,4 GHz łapał jakieś 70 Mbps, chromecast już tylko 10. To jest największa wada tych wszystkich przystawek, które są małe i się chowają za TV. Kiepska antena i ekranowanie przez inne urządzenia.
  • Odpowiedz
@robert-mackowski: Mam telewizor Sony z 2021 roku, mam dostęp do ich platformy streamingowej Bravia Core, która wymaga przepustowości 120 Mbps bo streamuje filmy z bitratem 80 Mbps. Jest to jakościowo najlepsza platforma streamingowa obecnie.
  • Odpowiedz