Wpis z mikrobloga

Aktualizacja LineageOs a backup telefonu.

Kiedyś mi padł telefon przy aktualizacji LineageOs (trzeba było na nowo wgrać system) i teraz mam stresa przy aktualizacjach.

Przed każdą aktualizacją robić backup ? Kopię robić Seedvault czy TWRP ?
Seedvault jest uciążliwy z długim hasłem a TWRP mogę tylko wywołać po podłączeniu do komputera.

W trakcie aktualizacji LineageOs uruchamia też TWRP (tam uruchamiam restart telefonu) - wystarczy w tym momencie wybrać backup czy to już za późno jeżeli aktualizacja jest padnięta i po restarcie telefon nie wstanie ?

#android #lineageos #foss #opensource
  • 4
  • Odpowiedz
Seedvault zadziała przy tej samej wersji OS. Jeśli instalniesz nowszego zjeboida, nastąpi chaos.
Spod twrp w zasadzie podobnie.
Niemniej jednak jedno i drugie rozwiązanie sprawdza się dobrze w obrębie tej samej wersji, więc jak zwykłeś dmuchać na zimne, to rób backup używając obydwu rozwiązań.
A na to jeszcze coś aplikacyjnego jeśli masz roota.
Tu nie podpowiem, bo sam stanąłem na etapie wyboru apki i zastanawiania się czy to ma sens przy ewentualnym przejsciu na wyższą wersję zgredoida.

poza
  • Odpowiedz
  • 0
@Dibhala: dzięki za info.
Właśnie nie mam natywnego recovery LineageOS tylko TWRP i on się uruchamia po pobraniu i prawdopodobnie zainstalowaniu update LOS a przed restartem telefonu.

Interesują mnie patche w ramach tej samej wersji LOS.
  • Odpowiedz
Tak właśnie wygląda update przy TWRP. Spod OS pobiera się sam, ale ZIPa trzeba ręcznie instalnąć w twrp.
Mając natywne recovery los, wszystko odbywa się automatycznie.
Ale wtedy opierasz isę na seedvault z ewentualną 3rd party app jeśli chodzi o dane.
Choć zawsze warto zrzucić na kompa co się tam ma raz na kwartał.
W zasadzie to nie tyle dużo jest danych, co ustawień z którymi człowiek się pałować nie ma ochoty
  • Odpowiedz
@FalcoToJa: Kiedyś poleciłbym Titanium Backup jako praktycznie wszystkomający kombajn do robienia kopii zapasowej (aplikacji wraz z ich danymi, SMS-ów, kontaktów, listy połączeń), ale przestało on jakiś czas temu być rozwijany i w nowszych wersjach Androida ma problemy z działaniem niektórych funkcji.

W związku z tym przesiadłem się na Neo Backup - pozwala na wykonywanie kopii zapasowych danych aplikacji. Można też je tam zaplanować w formie cyklicznej.

Oczywiście obie wymienione aplikacje
  • Odpowiedz