Wpis z mikrobloga

Pamiętacie nagonke na BINANCE latem 2021? Multum artykułów sugerujących wycofywanie środków, ta pewność mediów w prognozowaniu szybkiego upadku giełdy.

Wtedy byłem spokojny o środki tam przechowywane. Tutaj przykład wpisu z 2021

Aktualnie sugeruje ostrożność.
Od 2-3 miesięcy obserwuje braki w płynności. Przeskoki cen bez udziału kupujący/sprzedający. Przeciąganie każdego stop lossa nawet o kilkadziesiąt punktów. Odrywające się wykresy w porównaniu do innych giełd.
Miałem przypadek, gdy nie dość, że nie aktywowało mi stop lossa, a przez co zamknęło pozycje to jeszcze nabiło -200$ długu na konto.
Support po kilku godzinach anulował strate, ale gdybym w tym czasie zasilił konto futures, to by mi to odliczyli od wpłaty. A później dochodz praw z czat-botami.
W tym miesiącu miałem 3 log outy, mimo że chwile wcześniej byłem aktywny na giełdzie. Log outy sa inicjowane gdy zachodzi podejrzenie o brak aktywności. Raz zamknęło pozycje, dwa razy powiększyło strate.
Pewnie teraz mnie 3 razy wyloguje, abym wrócił zalogowany i podwojony. W końcu statystyka. tak czy nie?

Listopad, grudzień, styczeń = brak tzw ulicy. Udział w handlu tej grupy spadł poniżej 10%. Bitcoin już nie jest walutą zbuntowanego ludu przeciw systemowi finansowemu. A ci byli narybkiem Binance.
Instytucje nie korzystają z jego usług (nie sprawdzalem tego, ale na logike to wrecz bardziej niz prawdopodobne) bo nie jest regulowaną giełdą.
To co wiemy, co jest ogólnie dostępne, Binance US (który może działać w Stanach), jego wolumen w porownaniu z wolumenem Binance to 1,7%. Plus posiada jak domyślam się, możliwość działania instytucji.
Dane z 2020 roku pokazywały Binance w gronie oszustów w połowie wszystkich transakcji. Być może było to mocne niedowartościowanie, bo sa oszustami w większości transakcji?

Na koniec przypomnijcie sobie, jaki jest udział mediów w celowym powielaniu nieprawdziwych informacji.
Np. od 2018 roku wpływ kontraktów terminowych na rynek, przez dobre 3 lata był wyśmiewany, jako nieistotny. Ze względu na niski wolumen w porównaniu z wymyślonym obrotem większości giełd.

W załączniku udział inwestorów indywidualnych potocznie ulicy w handlu na coinbase. Coinbase zapłaciło kare za wash trading (co wciąż uskutecznia Binance) i już jest wiarygodne.
Kolejny cykl, hossa, ath, PlanB i stock to flow model? Dlaczego nie, tylko trzeba znalezc dawce kapitału. 10% ulicy nie wyżywi 90% instytucji.

#kryptowaluty #binance #bitcoin
Fangu - Pamiętacie nagonke na BINANCE latem 2021? Multum artykułów sugerujących wycof...

źródło: 86bfeb02ad97998132522e1b82c86caebe69985cad85db2c20e5a703a12988ed

Pobierz
  • 12
Odnośnie mediów kryptowalutowych to i tak przy mediach #gielda są zdatne do wysłuchania.
"Jastrzebie nastawienie NBP powodem stabilizacji złotówki", "Konie w Australii nie dostały paszy, wiec jen stracił w parze z frankiem".

Pracowałem dawno temu krótką chwilę w telewizji przy robieniu reportaży do dziennika popularnej stacji telewizyjnej.
Ludzie potrafili tygodniami się kłócić wierząc w ... scenariusz, ktory musielismy zrealizować.
@WhiskeyIHaze: jeden odbiorca to już oznacza, że nie pisze do szuflady ;-) dzieki
Jezeli chodzi o wspomagacze to standardowo są licznie występujące, na trzeźwo by mi sie nie chciało pisać, bo jestem introwertykiem :P
a ty co, bacik i whiskey o 5:30 w poniedziałek?
tutaj wolumen transakcyjny w ujeciu miesiecznym. Skąd zatem ostatnie wzrosty skoro nie zwiekszyl sie naplyw kapitału?
Odpowiedz moze byc taka, że albo z dupy lub z dupy w ujeciu spekulacyjnym czyli wzrost ceny nie przeklada się na faktycznie zainwestowane srodki.
czyli po mojemu takie giełdy nie muszą posiadać faktycznego bitkojna tzn pełnego zabezpieczenia aby móc wypłacić wszystkim w tej samej chwili. Wystarczy, ze posiadaja zapis cyfrowy.
Przy założeniu, że jakiś % to
Fangu - tutaj wolumen transakcyjny w ujeciu miesiecznym. Skąd zatem ostatnie wzrosty ...

źródło: bitcoins-adjusted-on-chain-volume-daily

Pobierz
@waldi2723: w biznesie nie wystarcza dobre wlasne checi, jak widac problemy nie wziely sie z powietrza
@Asso pl? w polsce? nie rozumiem ;p
uzywaj regulowanych przez amerykanskie komisje nadzoru, ale wlasciwie nalezy zapytac do jakich czynnosci?
do czestego traydingu to te z jak najwieksza plynnoscia, a do pojedynczych wymian, tych najtanszych