Wpis z mikrobloga

#gielda
wg banku PEKAO i ich rekomendacji spółka KGN w 2026 będzie miałą EBIDA na poziomie 150mln przy obecnej kapitalizacji spółki 350mln...całkiem niezły wynik jak na moje

Co myślicie ? ktoś z was czytał tą rekomendację ?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/BM-Pekao-wydalo-rekomendacje-trzymaj-dla-Kogeneracji-cena-docelowa-28-zl-na-akcje-8435929.html

uważam że sama rekomendacja jest słaba i napisana jak przez osobę która nie próbowała tak naprawdę zrozumieć realnej sytuacji spółki
Co wy o niej myślicie ? ktoś czytał ?
  • 11
@Potezny_PiSowski_Inwestor: nie czytałem. Interesuje się innymi spółkami. Ale mam wrażenie, że zaczynasz pękać w tej inwestycji i szukasz trochę potwierdzenia, że dobrze robisz zostając z jej akcjami.

Jak czujesz, że będzie zysk, dane i twoje analizy to potwierdzają to na spokojnie kontynuuj inwestycje.
@markier: hmmm, bardziej czuje znudznie niż zwątpienie, ale dzięki za słowa otuchy
chociaż wolał bym żeby ktoś przeczytał raport i po prostu żebym mógł sobie z kimś pogadać o temacie który mnie ciekawi bo tak naprawdę tylko dlatego piszę tutaj komentarze, żeby ktoś napisał że jestem debilem bo (tutaj rzeczowy argument) na co będe mógł odpowiedzieć swoim i tak dalej i tak dalej
@Potezny_PiSowski_Inwestor: no jasne, pełne zrozumienie ale na tym tagu argumentacja to raczej bardzo rzadko spotykana rzecz.

Jak kiedyś wstawiałem swoje analizy spółek to głównie byłem zjechany, że naganiam. Także, ograniczam się do krótkich wypowiedzi i smieszkowania :)
@Potezny_PiSowski_Inwestor: ale to właśnie chodzi o pytanie czemu nie było dywidendy i czemu sytuacja miałaby się nie powtórzyć. jest tyle fajnych spółek co dowążą wyniki że ja nie potrzebuje spekulować na takim śmieciu. ale nie mówię że nie urośnie, tylko nie trzymałbym tego na długi termin
@nimamkolan: no nie było bo postanowili modernizować swoje bloki grzewcze żeby przejść na gaz a nie jak teraz na węglu lecieć, jasno to określili i zapowiedzieli wcześniej w 2017 że tak się stanie no i dokładnie napisali ile lat tej dywidendy nie będzie
wybrali nie wypłacanie dywidendy żeby nie musieli się kredytować i w tym roku rozpoczęli swoją inwestycję wartą 1mld

KGN jest bardzo przejrzystą spółką i chyba jedyną na GWP
@nimamkolan: a co ma ilość kupionych akcji przez zarząd do tego? przecież oni mogą kupić akcje dosłownie na jeden dzień przed jakąś ważną informacją, podejmowanie decyzji na podstawie tego co robi zarząd to głupota, nie masz nawet 10% tych co oni

ja widzę potencjał długoterminowy w tej spółce i sobie ją dokupuję co jakiś czas, jak bym miał 100% informacji o tym co się w KGN dzieje to bym nie kupował