Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie apropo generalnego remontu w mieszkaniu o metrażu 65 m2. Chodzi o taki całkowicie generalny remont, tj. zrywanie wszystkiego i położenie kafelek oraz paneli podłogowych, wymiana grzejników, okien, drzwi, montaż całej ceramiki łazienkowej, wymiana instalacji elektrycznej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej, odłączenie mieszkania od gazu (montaż indukcji). Wiem, ze nikt nie poda ceny dokładnej, ale tak szacunkowo, z jakimi kosztami "robocizny" powinienem się liczyć?
#mieszkanie #remontujzwykopem #nieruchomosci
  • 11
W 2014 taki sam zakres i metraż robiłem to sama robocizna kosztowała że 20-30k. W 2022 roku za odświeżenie (ściany, lampy, lekka elektryka, naprawa podłogi na ok. 30-40m) robocizna lekko 15.

Edit: nie wymieniałem kabli i nie montowałem indukcji.

Znajomi podobne metrażowo mieszkanie w ubiegłym roku robili od zera i chyba koło 100 wyszło że wszystkim.
@ShinpuTokubetsu: robocizny??? w cały świat, kwestia kto ma łeb na karku i nadzoruje to i z rączej debili coś zrobi, z drugiej strony możesz znależć magika co wszystko sam ogarnie w 3 miesiące na perfekt, spokojnie. Nawet w sprytnej wersji to tak od 60 tys + materiały jak w promocjach to może drugie tyle ;P można jednak na remoncie sporo zaoszczedzić bez zrywania czy jak najmniej, podłogi lekko wyrównać i panele,
@ShinpuTokubetsu: no to wyskakuj z kasą x2, pół środki czasem równie dobre jak nie lepsza - typu dodatkowa darmowa izolacja od sąsiadów, od zimna, serio nic złego mieć 5cm grubsze sciany i podloge podwojną, nie wiem w sumie dlaczego ludzie wolą gołe mury mieć i potem bawic sie i tak w izolacje dodatkowe
@ShinpuTokubetsu: do tego pod płytami puszczasz sobie kable bez kucia :P z rurami podobnie, tak troche rzezba sie robi ale taniej i lepiej, kołki rozporowe dłuższe trzeba stosować w razie czegoś tam w przyszlosci i jedyna wada, no chyba ze podloga po trupie czy mieszkanie po menelu grzyby itd no to sorki ale trzeba zrywac nawet warstwe tynku jak stare mieszkanie to te tynku z piasku same sie sypia lepiej zerwac
@ShinpuTokubetsu: w skrócie w obecnych czasach mega podstaowwy remont bez wyposazenia 2k za metr i z 1k jeszcze za wyposazenie takie po taniosci, wiec +3k i to wcale nie na luzaku, kombinowany jak pisalem wyzej to 1.5k z wyposazeniem ludzie wykrecaja opisuja co i jak ale jest zabawa i ktos z glowa na kartu musi byc