Wpis z mikrobloga

Pytanie do egzaminu kat B. Czy skręcając w lewo na skrzyżowaniu z sygnalizacją, jeśli wjadę jako 2 auto i zatrzymam się w zaznaczonym miejscu czekając na możliwość skrętu będzie to błąd czy mogę tak zrobić (chodzi mi o tą linie poprzeczną przerywaną, moge po zatrzymaniu mieć ją miedzy kołami, czy można się jedynie zatrzymywać przed nią/za nią? Czy to bez różnicy?) Wiem że nie mogę zatrzymać się na przejściu dla pieszych a jak jest w tym przypadku?
Pobierz Averoeees - Pytanie do egzaminu kat B. Czy skręcając w lewo na skrzyżowaniu z sygnali...
źródło: comment_1673893247qIZuBrFvxPoCxj3w8VB2nA.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Averoeees: teoretycznie nie wjeżdża się na skrzyżowanie nie mając pewności ze się je opuści, zatrzymujesz się przed linią

@laga_dyga: przed linią przed światłami (przed widocznymi pasami) czy przed tą linią na środku skrzyżowania (za tym zaznaczonym na czerwono trójkątem)?

Chyba raczej przed światłami, no bo na środku jak się światło zmieni, to będziesz blokować.

Ale jak widzi się na mieście to wszyscy się pakują jak jest korek na środek. Jakbyś
@mk321: jak dla mnie to za pasami, ale z drugiej strony jeśli podczas egzaminu podejdziesz tam, później się zmienia światła wejdzie stres i nie wiadomo jak zareagujesz, najbezpieczniej byłoby zapytać instruktora w szkole jazdy