Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam już tu konta i nie zamierzam mieć więc napiszę tutaj. Nazwijcie mnie foliarzem, ale moim zdaniem idą bardzo trudne czasy dla zwykłego człowieka. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że w ciągu 15-20 lat pożegnamy się na zawsze z normalnością jaką znamy. Cyfrowa waluta, brak gotówki, limity CO2, rosnąca inwigilacja, sztucznie zawyżone koszty życia, forsowanie wynajmu zamiast własności prywatnej. Europa poza byciem skansenem świata przoduje w wdrażaniu swoich chorych, totalitarnych pomysłów przez bandę odklejonych od rzeczywistości dziadów bawiących się w wizjonerów.

Nie sądzę, że cokolwiek się zmieni. 10% poparcia dla ludzi którzy chcieli zamykać w domach niezaszczepionych mówi samo za siebie. Ludzie z własnej woli założą chomąto i jeszcze niczym obozowy kapo będą pilnowali by inni też je nosili. Nie chce w takim świecie płodzić dziecka, nie chce gotować mu takiej przyszłości.
Powoli myślimy z kobietą nad planem awaryjnym jeżeli przyszłość będzie się malowała w takich barwach.

Czy ktoś też się nad tym zastanawia? W jakim kraju chcielibyście zakupić swój kawałek ziemi i po prostu sobie żyć? Finanse to sprawa drugorzędna chociaż to też ma oczywiście znaczenie. Jakie są na tym świecie kraje w których władza nie wtrąca się w życie prywatne obywateli, są w miarę stabilne i bezpieczne, jest tam w miarę ciepło albo chociaż nie zimniej niż u nas i obcokrajowiec może tam nabyć ziemię/nieruchomość? Podoba mi się Chile ale nie mam zbytniego pojęcia o tym kraju, tak mi do głowy przyszło.
Rzecz jasna nie możemy od tak wszystkiego rzucić już teraz i nie chcemy, ale warto mieć jakiś plan awaryjny jak Europa przestanie być miejscem do życia dla normalnych ludzi.
Mamy z kobietą swój dom, w miarę stabilną sytuację życiową, jesteśmy młodzi, więc możemy myśleć o tym by odkładać sianko na swój kawałek ziemi gdzieś w spokojnym miejscu i tam sobie zdechnąć żyjąc do końca po swojemu. Tak sobie wyobrażałem swoje życie i takie będzie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3f1b201f4c80d190199db
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
PrzystojnyWieprz:

Tak sobie wyobrażałem swoje życie i takie będzie.


No to słabo zarysowany plan na życie. "Chcę mieszkać pod palmami", ale zero konkretów, zero sprecyzowania, zero wiedzy. Piszesz że Europa taka zła, ale weź zainteresuj się życiem na innych kontynentach a zaraz twój zapał się ostudzi. Póki jesteś młody to nie myślisz pewnie o opiece zdrowotnej, emeryturze, długoterminowych zagadnieniach prawnych, bezpieczeństwie na ulicach, sądownictwie. Wyjedź gdzieś na próbę do bananowego kraju