Wpis z mikrobloga

Szukam nowej deski i znalazłem coś takiego jak Bataleon Cruiser 2023 i według tabelki na stronie producenta odpowiednia długość dla mnie to 156cm.

Przy moich 83kg / 185cm / but 44,5 jezdziłem do tej pory na desce 164cm ale zdecydowanie chciałbym coś krótszego ale 8cm różnicy to wydaje się trochę przesada.

Jeździ ktoś na tak krótkiej desce przy podobnej wadze?

Można ufać producentowi?

#snowboard
  • 7
  • Odpowiedz
@varsaviak: jeśli nie jeździ kierunkowo, to oczywiście że wide. Ja przy 45 na wszystkich zwykłych które sprawdziłem miałem dramat. No chyba ze specjalnie szukał butów z jak najcieńsza skorupą, ale raczej mało osób tak kombinuje
  • Odpowiedz
@Browarro: ja mam jedną deskę 156 a drugą 164. Obie długosci są poprawne, bo deski mają różne kształty i przeznaczenie. Także brałbym długosc zalecaną przez producenta, jak ustawisz wiązania tak samo to nie będziesz czuł dużej różnicy, oprócz tego, że krótsza deska będzie bardziej zwrotna. Możliwe, że ta krótsza jest stosunkowo szersza, od kilku lat jest taki trend.
Imo zupełnie nie potrzebujesz wide

@fortySeven: 45 to nie jest
  • Odpowiedz
@gtk90: @fortySeven: wydaje mi się, że wide wide'owi nierówny.
Z tego co przeglądam deski to szerokość mocno się różni w zależności od modelu. Są deski 158cm które mają np talie 26cm wersji wide a są takie które są nawet szersze i nie są oznaczone jako wide.
Ja raczej patrzę na wymiar y żeby było te 26cm w talii bo moja obecna deska tyle ma i jest git (choć
  • Odpowiedz
  • 1
@Browarro
Jak nie jeździsz typowo carvingowo, tylko ślizgiem to może i zwykła wystarczy. Według mnie wide jest najbardziej uniwersalna, lepiej niesie w puchu, nie ma obawy, że przy carvingu będziesz szorował butem po śniegu.
  • Odpowiedz