Wpis z mikrobloga

@Bobito: Dobzi Rosjanie z NKWD ocalili moją rodzinę na Wołyniu przed rzezią Banderowców, za wczasu wywiąc ich na Syberię w 39 i zabierając cały dobytek. Zorganizowali dodatkowo wycieczkę na białe niedźwiedzie i obozy sportowe z zawodami ścinania drzewa na czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bobito: czy Polacy którzy zginęli z rąk Rosjan zasługują na pamięć a Polacy którzy zginęli z rąk banderowców już na pamięć nie zasługują? W czym Ci którzy zginęli z rąk ruskich byli lepsi od ofiar banderowców?
@Baziok: przecież w tym wpisie jest o ruskich zbrodniach a ty wyskakujesz "ALE WOŁYŃ" XD oczywiście, że trzeba pamiętać o ofiarach ale to nie oznacza, że mamy nie popierać Ukrainy w walce z najeźdźcą.
@rybsonk: i tu się z Tobą zgodzę. Sam kibicuję Ukrainie i staram się im pomagać jak mogę (zbiórki, transport wyposażenia do Przemyśla) bo mam kolegę w Odessie jednocześnie pamiętając o naszej trudnej historii i jej ofiarach. Więc śmieszy mnie fakt że większość ludzi tutaj na wspomnienie o Wołyniu od razu rzuca tekst typu "ruska onuca". Albo jak czytam niektóre komentarze (nie mówię o tym wpisie) że Wołyń był dawno i trzeba
@rybsonk: oby. Życzyłbym sobie aby ta wojna stała się podłożem do zjednoczenia Polaków i Ukraińców pomimo trudnej historii. Taki sojusz byłby zdecydowanie korzystny dla obu stron.... Była by to również doskonała przeciwwaga do Niemiec czy Francji ktore mają największy wpływ na to co dzieje się w UE. Czas pokaże co z tego wyjdzie...