Wpis z mikrobloga

Pilnie potrzebuje odpowiedzi na pytanie: CZY DO WYDZIAŁU KOMUNIKACJI POTRZEBUJE ZABRAĆ ZE SOBĄ TABLICE REJESTRACYJNE, w sytuacji gdy:

Chce wyrobić nowy dowód rejestracyjny, w którym jedynym właścicielem pojazdu będzie babcia. Aktualnie dowód rejestracyjny jako właściciela ma dziadka, i jako współwłaściciela babcię. Dziadek zmarł, w postępowaniu spadkowym całość majątku przeszła na babcie.

Mam dokumenty: postanowienie sądu w sprawie spadkowej, ważne oc, przegląd techniczny auta, akt zgonu dziadka, pełnomocnictwo dla mnie do wyrobienia nowego dowodu/zmian w dowodzie rejestracyjnym, stary dowód rejestracyjny.

#prawo #urzad #motoryzacja #prawodrogowe
  • 11
Zdania ekspertów są podzielone. Wychodzi na to ze muszę jednak zabrać, mimo iż z dowodu rejestracyjnego zostanie jeden wspówłaściciel jedynie wykreślony, a nie zmienia on zupełnie właściciela, chociażby przez sprzedaż samochodu.
@Bvrto: W serwisie internetowym miasta Warszawy napisane jest, że przy zmianie danych w zakresie współwłaścicieli trzeba tylko przynieść stary dowód rejestracyjny.
https://warszawa19115.pl/web/guest/-/wniosek-o-dopisanie-wspolwlasciciela-do-pojazdu
Z tego co pamiętam jak sam wymieniałem dowód z powodu zmiany miejsca zamieszkania w obrębie tego samego miasta (nie wymieniałem tablic), to nie przynosiłem tablic do urzędu, tylko dowód rejestracyjny.