Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #ukraina

Pamietajmy o zbrodniach rosjan popelnionych na Polakach. 5 marca 1944 roku pododdziały rosyjskiej partyzantki spacyfikowały w obrębie Dokudowa szereg gospodarstw należących do Polaków. Kryterium decydującym o eksterminacji były oskarżenia o sprzyjanie polskiej partyzantce lub członkostwo któregoś członka rodziny w AK. Łącznie zamordowano wówczas 47 osób.
  • 41
@Bobito: odpowiedziałem @thewickerman88: jak i tobie
ale dobra rozwińmy trochę tą myśl
tutaj wstawiam fragment z książki Ukraińcy Piotra Zychowicza kiedy rozmawiał z prof. JANEM PISULIŃSKIM, historykiem z Uniwersytetu Rzeszowskiego, znawcą stosunków polsko-ukraińskich

Czy historycy mają jakieś dowody potwierdzające, że Bandera wydał rozkaz
zagłady Polaków?

Nie, nie mają. Ale pamiętajmy, że w wypadku Holokaustu również nie ma
rozkazu Hitlera. Nie jest to więc argument rozstrzygający. Możemy
natomiast bez wątpienia mówić
bezpieczne rozwiązanie dla polskich obywateli to dobre stosunki z Rosją i rząd, który zamiast robić embargo na rosyjskie surowce to je kupuje po dobrej cenie


@RussianBoi2: i wycofanie wojsk NATO za labę :) :)
Ja #!$%@? chłopie :) :)
@wilk633: ja ukraińców nie wychwalam, jestem ze wschodniej Polski. O Wołyniu słyszałem od dzieciaka. Obaj moi dziadkowie walczyli z Ukraińcami. Pradziadka mojej żony zabili Ukraińcy, ciała nigdy nie znaleziono.
Nie zmienia to faktu że ruskich nienawidzę jeszcze bardziej. Za setki wojen, lata niewoli, za zniszczenie naszego kraju.
I jedyne co mnie wkurza to to że o Wołyniu często krzyczą zadeklarowane rusofile. Zajrzyj czasem w konta niektórych typów (jeśli akurat nie siedzą
Jeszcze sprostujmy to ze ruskie rakiety zabiły dwóch Polakow a nie ukrainskie, oni by nigdy tego nie zrobili


@KOLEGAMAMY: gdyby nie ruska agresja to te rakiety nigdy by w ogóle nie wystartowały.

@RussianBoi2: i możecie srać ile chcecie, wasze obsrane gównem państwo potrafi jedynie rabować, a wasz naród nic światu nie dał, tylko zabierał.

tfu na was, nawet takiego Kasparova macie za swojego, a to jest człowiek z Azerbejdżanu.

wiecie
@shmatshiage: nie, nie wycofanie. Kraje takie jak Francja czy Niemcy prowadziły racjonalną politykę wobec Moskwy otwierając tam swoje biznesy i nadal prowadząc tam działalność gospodarczą. Niestety w naszym narodzie istnieją jedynie skrajne uczucia, albo kogoś nienawidzimy i blokujemy na 100% (Rosja) albo hurra pomagamy (Ukraińcy). Polska gdyby miała choć jeden rząd, który zgodziłby się na unormowanie stosunków z Rosją to byłaby obecnie w znacznie lepszej sytuacji. A to, że się tam
@RussianBoi2: Niemcy mając wybór sojusz z Rosją przeciwko USA, czy sojusz z USA nie mając Rosji za wroga, zgadnij kogo wybiorą.

zesracie się, 99% tego, co macie, pochodzi z zachodu. a to, że nie widzisz różnicy przed sankcjami, czy bez? no właśnie, to tylko dowodzi, jak bardzo jesteście biedni. jak ktoś chodzi srać za dom, to dla niego nie ma różnicy, że nie kupicie nowej elektroniki czy samochodu.
@thewickerman88:
tak zgadzam się z tobą szczególnie w kwestii rosyjskich trolli to byłe istne tsunami bez znaczenia na jakie forum społecznościowym zajrzałem(głownie używam wykopu,4chana i twitter) te kotna trolli i botów dominowały całą cyberprzestrzeń np. na 4chan to był istny bastion kacapów oni już się tam nawet nie kryli że są trollami i znacznie osłabli dopiero po 6 miesiącu wojny kiedy widać było że ruscy dostają mocno po mordzie

Ale chciałbym
@wilk633: podobno ruskie trollownie od zawsze stosowały taktykę polaryzacji. W każdym temacie wpierały obie strony, liczył się sam chaos by było jak największe zamieszanie w którym zgubią się ich trolle, ich wpisy i ich dodatkowa propaganda. Na zachodzie okazuje się że ruskie wspomagali zarówno zachodnich komuchów jak i prawicowców - byleby się żarli między sobą.
Nie zdziwiłbym się teraz jakby robili to samo. Serio niektóry wpisy z obu stron czy zachowania
Deportacje na sybir w kilku falach po 39 roku - 1 500 000

Akcja polska nkwd - 200 000 ofiar

Zesłani do gułagu polscy jeńcy - 170 000

Tzw. Masakry więzienne - 40 000 ofiar

Deportacje ludności do Kazachstanu w 1936 - 40 000

Katyń - 20 000

Obława augustowska - 1000

Aresztowania i szykany władz okupacyjnych - 110 000


@thewickerman88: warto byłoby z tego zrobić jakąś infografikę i przeklejać w