Wpis z mikrobloga

W sumie mam fajne porównanie.

Bachmut, miasto frontowe, gdzie odbywają się teraz wielkie boje, ma oficjalnie 41,6 km² oraz populację (przed wojną) 72 310 osób.
Zgierz, czarna dziura łódzkiej aglomeracji, gdzie tramwaj do Łodzi i palenie wiklinowych jeży to największe lokalne atrakcje, ma 42,33 km² i 56 190 mieszkańców.

Czaicie, że ruskie nie potrafią nawet zająć takiej miejscowości? Oczywiście nie jest to pole arbuzowe na Chersońszczyźnie, zdobywanie miasta to inna sztuka wojenna, ale skuteczność drugiej armii (Trzeciego Świata) nadal szokuje.

#wojna #ukraina #rosja #lodz #zgierz #ciekawostki
Pobierz Sowiet_Kusy - W sumie mam fajne porównanie.

Bachmut, miasto frontowe, gdzie odbywa...
źródło: comment_1673361773HZPofYL3MXJtqJG4FZgm5E.jpg
  • 17
Parafrazując Lisa, rosja nie jest tak głupia jak wam się wydaję jest jeszcze głupsza.


@Titsuman: jest też inne powiedzenie: Rosja nigdy nie jest ani tak silna, ani tak słaba, jak się [obserwatorom] wydaje...
Czaicie, że ruskie nie potrafią nawet zająć takiej miejscowości?


@Sowiet_Kusy: gwoli sprawiedliwości, to nie jest Bachmut, to nie jest Zgierz, to jest ogromna sieć fortyfikacji w ruinach dawnego Bachmutu. Nie wiem jak w Ukrainie, ale widziałem filmik z Aleppo czy wschodniej Ghoutty, tam pod zgliszczami istniały normalnie tunele gdzie samochodami jeździli.
@Sowiet_Kusy: Pamiętam taką grę jak Sudden Strike, była to gra wojenna w której miałeś misje polegające na wykonaniu np. konkretnego ataku mając do dyspozycji określony sprzęt, wsparcie lotnictwa itd. Jak byłem bąblem z ok. 5 IQ (teraz mam 6,5!) to też tak robiłem jak Rosja. RUSH THEM ALL. Też nie rozumiałem do końca, dlaczego to nie działa i wszyscy giną w męczarniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)