Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy szczur placi Kononowi podatek od miejsca prowadzenia działalności. Jesli siedziba firmy jest na szkolnej to musi być wydzielone miejsce gdzie przechowywana jest dokumentacja.
#kononowicz
  • 11
  • Odpowiedz
@Kuntakinte666: Podatek od miejsca wydzielonego za zgoda wlasciciela musi być odprowadzony, jak prowadziłem firmę to płaciłem większy podatek za nieruchomość dlatego ze pewna część domu byla wydzielona jako biuro.
  • Odpowiedz
Trzeba Pana Krzysztofa niezwłocznie poinformować, że siedziba Strusia jest zarejestrowana pod jego adresem zamieszkania. Powinny być ponierane za ro opłaty
  • Odpowiedz
@xxxmen: więc przeczytaj to co wysłałeś jeszcze raz. Dla szczura aktualnie Szkolna 17 czyli miejsce siedziby firmy nie stanowi lokum gdzie mieszka tak jak jest to opisane w przykładzie ze strony którą mi podałeś, zamieszkuje gdzie indziej więc Szkolna 17 jest wykorzystywana przez Niego jako miejsce siedziby firmy.
  • Odpowiedz
@patryk176: przykład z tej strony, nawet podobny do szczura Przykład

Pan Piotr jest informatykiem i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Pokój, w którym wykonuje swoją działalność, jest sypialnią i garderobą. Stoi tam też biurko z komputerem do pracy. W takiej sytuacji pan Piotr:

może rozpocząć prowadzenie działalności w lokalu mieszkalnym bez dodatkowych formalności
nie zapłaci wyższej stawki podatku od nieruchomości.
  • Odpowiedz
@xxxmen: firma musialaby byc zarejestrowana na adres pod ktorym szczur mieszka aktualnie oraz wykonuje działalność a jest inaczej firma jest zarejestrowana na szkolnej a mieszka gdzie indziej.
  • Odpowiedz