Wpis z mikrobloga

Planuję wybrać się do Stanów i mam pewien problem z rezerwacją miejsc w samolocie. Lot do LAX/SFO np. liniami Air France dla 5 osób. Rezerwacja miejsc w samolocie to około 2k xD (około 150zl za osobe na trasie z Paryża do LAX i około 50 za osobę z Berlina do Paryża i to wszystko razy 2). Stąd pytanie, jak nie wezmę miejsc, to jak wygląda szansa na siedzenie w grupie? Czy to działa na zasadzie, przy odprawie się wybiera miejsca - ileś godzin przed odlotem, czy losowo? Jak Wasze doświadczenia? W tanich liniach zawsze wykupowałem miejsca wcześniej, więc też nie doświadczyłem wybierania miejsca przy odprawie.
#podroze
  • 2
  • Odpowiedz
@bastek1988: Niby linie piszą, że starają się wylosować wam miejsca obok siebie, ale różnie bywa. Jak lecieliśmy KLMem z WAW do AMS do JFK i z powrotem, to posadzili nas obok siebie (rodzina 2+1) na każdym etapie, za free.
  • Odpowiedz
24h przed odlotem otwierają checkin online. Jak bilety kupowane razem dla tych 5 osob to nie powinno byc problemów - nie czekaj do ostatniej chwili z checkinem. Jakby sie nie udalo to na lotnisku mozna spytac przy odprawie (im wczesniej bedziesz tym lepiej). Mozne tez jak cos w samolocie probowac dogadac sie z ludzmi. W najgorszym razie bedziecie siedziec oddzielnie - ja bym nie przeplacal za siedzenie razem. I tak bedziecie spac
  • Odpowiedz