Wpis z mikrobloga

Mam możliwość kupna iPhone 11 z ogłoszenia na OLX. Cena jest podejrzanie atrakcyjna jednak wolałbym sprawdzić go osobiście. Na co przede wszystkim zwraca uwagę przy zakupie używanego telefonu? Pyta bo: 1) to mój pierwszy iPhone; 2) do tej pory zawsze kupowałem nowe telefony.
#iphone #telefony #apple #zakupy #olx
  • 22
@czympyrympym: chyba tylko tyle, czy nie jest zgłoszony jako kradziony/zgubiony. Domyślam się, że gwarancja Apple już mu dawno minęła, więc tego raczej nie ma co sprawdzać. Bateria w tak starym telefonie o tak dobrej kondycji mogła być wymieniana, ale jeżeli to było robione w autoryzowanym serwisie, to tym lepiej. Tak poza tym raczej już nic sensownego nie sprawdzisz, chyba że ktoś ma szerszą wiedzę niż ja i się tutaj wypowie.
@MercedesBenizPolska: w tej cenie NOWY realme 9 pro do wyrwania z 256GB byl ale wiadomka, leciwy srajfon byc moze jakis refurb bedzie najlepszy. Lepiej sie troszku postresowac co za ulep nam sie trafi bez gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°). A by fanboye nie plakali - 3utools sie podlacza i cos tam odczytuje by weryfikowac stan. O dziwo soft na windows a nie maca ( ͡° ͜
@marsjanin2012: Tego realme to nawet nie skomentuje :)

A odnośnie używanych iPhonów. Jak się kupuje w miarę pewniaki, czyli pierwszy właściciel, z pudełkiem i dowodem zakupu i nie szuka się bardzo okazyjnych cen to można spokojnie kupować. Brałem dla siebie, rodziny, znajomych prawie 30 iPhonów w ciągu ostatnich kilku lat i jakoś się nigdy nie naciąłem.

Ale jak się szuka iPhona11 za 1000zl od #!$%@? wie kogo to jest aż proszenie