Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@acidd: W moim bez problemu, ale ja mam samoczyszczący się palnik. Trzeba próbować, ewentualnie kombinować z nastawami.
@2xpapanalepiku ale palisz samym zbożem bo ja używam też drewna i zrębki. Bardziej od mokrego drewna może robić się wilgoć na ściankach ale zboże powinno być suche. A co do smoły to może i jest ale nigdy mi się sądzą nie zapaliła w filarze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@robertx: u mnie producent kotła pozwala mieszać pellet z owsem 50/50, ale znalazłem Twój wpis i spróbuję zmniejszyć udział pelletu. Trochę ceny spadły, ale handlarze pokazali na co ich stać, dźwigając cenę pelletu do ponad 3000zł. W zeszłym sezonie płaciłem 800zł za tonę i takiej ceny już oczywiście się nie spodziewam, ale nagle opłaca im się sprzedawać po 1800zł. Tylko, że teraz to mam ich w dupie.
@olito: Pelet jest dodawany do owsa tylko po to, żeby podbić kaloryczność i utrzymać moc kotła deklarowaną przez producenta. Dopóki piec nie ma problemów z utrzymaniem temperatury zadanej możesz zmniejszać ilość peletu, podejrzewam, że mógłbyś palić samym owsem i byłoby wszystko ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)