Wpis z mikrobloga

Mirki, aktualnie mam zainstalowane 16GB ramu. Chciałbym zwiększyć do 32GB.

Motherboard: B450-A PRO MAX
Processor: AMD Ryzen 5 3600

Dobrze rozumiem, że kości znajdujące się na https://pangoly.com/en/compatibility/msi-b450-a-pro-max/ram?c=Matisse#cc (ss), będą pasować do mojej matkodeski i procka?
Czy ma ktoś może podobny setup i może polecić konkretny produkt?
Gdzie kupować części komputerowe? Allegro?
Dzięki wielkie (σ ͜ʖσ)
#komputery
Pobierz Red_Ducc - Mirki, aktualnie mam zainstalowane 16GB ramu. Chciałbym zwiększyć do 32GB....
źródło: comment_1673084452UK9ZXKSvpQs1HH5vArGj2D.jpg
  • 16
tutaj to w ogóle nie rozumiem co napisałeś xd

w ramach są kości pamięci różnych producentów, bo na ogół firma która pod swoja nazwa ram sprzedaje nie produkuje kości tylko kupuje od dostawcy. To dostawcą kości w ramie który masz jest micron i oni tam wsadzali kości rev E (w swoich ramach które miały AES w nazwie) no i te ramy się dobrze(zazwyczaj) podkręcały, często z tych co masz 3200 ludzie wyciągali
@10129: okej, ale dlaczego skoro teraz mam ramy Crucial, to mam kupić znowu od tego samego producenta? No i skoro są wycofane, to nadal nie wiem, które kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°) czy te, które wstawiłem wyżej, będą złe?
@Red_Ducc: te które wstawiłeś wyżej są niedostępne...

okej, ale dlaczego skoro teraz mam ramy Crucial, to mam kupić znowu od tego samego producenta?

nie musisz ogólnie, ale jak nawet nie wiesz jakie ramy masz to możesz sobie nie poradzić z zmuszeniem tego do działania na pełnej prędkości.

w ramach bywają różne kości o różnych parametrach pomimo tych samych cyferek. możesz mieć ramy 3200cl16 różnych producentów (nawet ten sam producent potrafi dać
@10129: chodziło mi o screenshot z allegro trochę wyżej. Znalazłem je na liście kompatybilnych ramów z płytą główną i procesorem.
Jakie działania w takim razie zalecasz? Znaleźć podobny temat na np reddit?
@Red_Ducc: ogólnie to każdy ram jest kompatybilny ddr4, ta lista p prostu zawiera ramy które producent płyty przetestował a nie testuje wszystkich, w sensie, że xmp im wszedł bez problemu.

chodziło mi o screenshot z allegro trochę wyżej.

ramy to muszą być 'kompatybilne' ze sobą bardziej niż płytą bym powiedział

Jakie działania w takim razie zalecasz?

1. kupić jakiekolwiek 3200cl16 i się modlić xD

2. kupić jakiekolwiek 3200cl16 i się nauczyć