Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: Nie wiem, nie wiem. Tyle razy się wałkuje ten temat, zaostrzone kary za taką jazdę i do niektórych nadal nic nie dociera. Ja zanim przejdę przez pasy, nawet jeśli mają one 3 metry długości, i droga jest jedno kierunkowa to rozglądam się ze 4 razy czy nic nie jedzie.
@Raby: Jest nowe prawo ustanowione. Ja wiem, że to nie uprawnia pieszych do przechodzenia przez przejście niczym zombie.. Ale no #!$%@?.

Sąd szczegółowo wyjaśnił, że zmiana prawa w Polsce od 1 czerwca 2021 r. spowodowała, że kierowca musi ustępować pieszemu zanim ten postawi nogę na przejściu dla pieszych. Wystarczy bowiem, że widać, iż pieszy ma zamiar przejść przez przejście – i już wówczas ma pierwszeństwo przed kierującym pojazdem.
@Assiduus: Chłopie, tam masz przejście z podbiciem i sam przejazd przez puste przejście wymusza wolniejszą jazdę, jeśli szanujesz zawieszenie w swoim samochodzie. Po prostu kierowca jest ślepy i nie zachował szczególnej ostrożności.
@Assiduus: Narzeczona śpi już od 2 godzin. Wypada iść spać, bo jutro trzeba naprawić kran i posprzątać w mieszkaniu i udawać, że się wyspałem. World of tanks pograne, samochody do potencjalnego zakupu na otomoto obejrzane, można iść lulu ( ͡° ͜ʖ ͡°)