Wpis z mikrobloga

Od tygodnia nie ma co nowego z Banderę wrzucać, to wykopek dzięki jakiemuś szurowi z Twittera dotarł do wpisu z października 2021 na stronie wioskowej administracji (coś jak nasza rada gminy) wsi Chrestiwka w obwodzie chersońskim i się oburza, że ukraińska STRONA RZĄDOWA gloryfikuje zbrodniarzy.
Wiadomo, jak coś jest w domenie .gov, to osobiście premier z prezydentem każdy wpis i grafikę zatwierdzają.
https://www.wykop.pl/link/6972937/na-ukrainskiej-rzadowej-stronie-pojawila-sie-grafika-gloryfikujaca-zbrodniarzy/
#ukraina
  • 6
@JPRW: Super, ale takiego czegoś w ogóle nie powinno być ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jakbyś chciał wiedzieć to pomniki Bandery i innych cw**i to w każdym większym mieście są
@JPRW: Mam takie jedno pytanie, ale proszę - nie odbierz go, jako jakąś ofensywę. Nie chcę odnosić się do tego, czy powyższa strona jest rządowa, czy samorządowa i czy powinno się to znaleźć, czy nie. Mianowicie: Czy dla Ukraińców Bandera jest bohaterem narodowym i jeżeli tak, to dlaczego stawiasz to w narracji, że przecież "to strona samorządowa, a nie rządowa"?
dlaczego stawiasz to w narracji, że przecież "to strona samorządowa, a nie rządowa"?


@n1c3: Bo pisanie o stronie rządowej w kontekście strony internetowej jednej wioski to po prostu dezinformacja, to tu jeszcze tłumaczyć? Jakby ktoś utworzył znalezisko o zgodnej z prawdą treści "półtora roku temu na stronie wsi Chrestiwka pojawiła się grafika z Banderą" to by dostał może dwa plusy.

Czy dla Ukraińców Bandera jest bohaterem narodowym


@n1c3: Dla niektórych
@JPRW: Co do pierwszego, to jak najbardziej rozumiem to, co miałeś na myśli - drogą dedukcji. Chodzi mi, że jeżeli odpowiedź brzmi "tak", to to, czy jest ukazywany jako pozytywna postać, czy na stronie rządowej, czy samorządowej - nie ma szczególnie większego znaczenia.

Chodzi mi o to, że Juszczenko nie nadał Banderze miana "Bohatera Ukrainy" z własnego widzimisię, a Janukowycz odebrał mu [Banderze] go wyłącznie ze względu na odczucia, panujące w
Janukowycz odebrał mu [Banderze] go wyłącznie ze względu na odczucia, panujące w Polsce i zachodniej części Europy.


@n1c3: Co? Janukowycz mu go odebrał (de facto sąd nie władza) ze względu na odczucia panujące nie w Polsce i Europie a na wschodniej Ukrainie. Janukowycz i cała ta prorosyjska banda miała w głębokim poważaniu polskie odczucia i to nawet bardziej niż "banderowiec" Juszczenko. Juszczenko, przed nim Kuczma, po nim Poroszenko, brali udział we