Wpis z mikrobloga

Przegapiłem chyba rozpoczęcie grzania w bloku. Kiedyś wystawiali kartki,żeby odkręcić kaloryfery,ale wtyk takiej nie widziałem. W jednym z pokoju rura przed głowica jest lekko ciepła. Grzejnik odkręcony na maksa i nie grzeje nic.kaloryfery są stare bez możliwości spuszczenia wody. Jeżeli głowica jest ok to jak to można naprawić?
#ogrzewanie #co #wielkaplyta
  • 5
  • Odpowiedz
są stare bez możliwości spuszczenia


@trzeciSLAW: To co to za kaloryfery? Sprzed wojny? Odkręcasz śrubunek i spuszczasz powietrze. Wody nie trzeba spuszczać.
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: pierwsze, co robisz, to kręcisz jak pierdzielnięty zaworem. kilknanaście razy max zamknąć, max otworzyć. i tak każdy jeden. często kamień powoduje zblokowanie kuli w srodku
  • Odpowiedz
@7160: są żeliwne, te duże, na tych nowych cienkich umiem kluczykiem takim odpowietrzyć, te nie wiem jak
@Hjuman: oni na początku sezonu dają jakieś większe przepływy żeby odchamic rurki czy jak to robią
  • Odpowiedz
są żeliwne, te duże


@trzeciSLAW: Odkręcasz tę dużą nakrętnę przy samym grzejniku. Chyba klucz 32 potrzebny. Tylko owiń szmatta i powoli, bo woda strzyka. Jak przestanie syczeć i zacznie leciec sama woda - zakręcasz.
  • Odpowiedz