Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja (pewnie niebawem już nie) - putas w końcu wyciąga kopyta. Co w takiej sytuacji powinien zrobić Zachód - kontynuować wojnę, z nadzieją, że wewnętrzne zamieszanie po śmierci dyktatora wzmoże chaos na froncie i będzie łatwiej dojechać rosję, czy może wymianę ekipy w rosji potraktować jako okazję do zmiany relacji i zakończenia konfliktu?

#ukraina #wojna #rosja

Co powinien zrobić Zachód:

  • wykorzystać zamieszanie i dalej cisnąć rosję 87.9% (131)
  • dążyć do pokoju z nowym rosyjskim rządem 12.1% (18)

Oddanych głosów: 149

  • 14
pomysł, że w Rosji będzie jakaś "nowa" ekipa jest co najmniej naiwny. Rozkład jazdy wciąż obowiązuje


@npwjsn: ja nie wiem skąd ludzie biorą takie pomysły XD Im to się wydaje, że jak putler wyciągnie kopyta to w rosji zrobią demokratyczne wybory i powstanie demokratyczny rząd a chwilę później na białorusi prezydentem zostanie cichanouska bo łukaszenka już nie będzie miał wsparcia i wszyscy w europie żyli długo i szczęśliwie ( ͡°
@npwjsn: @JestemZielonka123: I tak i nie.

Po 1949 Niemcy musiały istnieć dalej. Kadr nie wyczarujesz spod ziemi, to i często ci sami ludzie siedzieli w urzędach, a powieszono jedynie wierchuszkę.

Śmierć Putina na froncie niczego nie zmieni, ale równie dobrze może być pretekstem do jakiejś zmiany kursu. To jest w końcu autokratyczny kraj. Autokracja ma konkretne znaczenie, to nie jest prostacka obelga.

Równie dobrze następca Putina może zacząć jak sam
@paniejareczku: pytanie w ankiecie de facto pyta o wolę dojechania Rosji, tzn. doprowadzenia jej do takiego stanu, żeby nie mogła pierdnąć bez zgody Świata, o to, żeby nikogo nie mogła szantażować teraz i w jak najdalszej przyszłości. I wtedy można kończyć wojnę
@npwjsn: wydaje mi się, że nigdy do tego nie dojdzie. mają taką mentalność, że prędzej się zniszczą niż wejdą pod czyjś but. taki naród. ja bym wolał z takimi żyć w zgodzie i najlepiej daleko niż co chwila próbować im coś udowadniać. po co.
@the_good_guy: To zależy, ta cała nowa ekipa zbyt nową ekipą nie będzie.

Więc pewnie USA podejdzie do tego sceptycznie, ale za to, będzie to idealny pretekst dla państw, dla których Rosja nie jest zagrożeniem, a wręcz przeciwnie - partnerem biznesowym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy siak, jeśli "nowa ekipa" będzie kierowała się ogólnie pojętym myśleniem to zapewne, będą dążyć do zakończenia wojny, ale wszyscy wiemy, jak